فلسطینی ها به تعرض از غزه علیه اسرائیل ادامه می دهند که سه تن کشته شدند

گروه های ترور در غزه، به تلاش های خود برای آسیب رسانی به اسرائیل ادامه می دهند، و این بار مقداری مواد منفجره را روی پرنده مکانیکی نسبتا کوچکی که کوادوکوپتر نامیده می شود نصب کردند و آن را به سوی اسرائیل فرستادند. این وسیله پرنده، در داخل خاک اسرائیل سقوط کرد، ولی انفجار محموله آن آسیبی وارد نساخت.

این شیوه جدیدی برای آسیب رساندن به اسرائیل توسط گروه های ترور فلسطینی در غزه می باشد و ممکن است در آینده نزدیک، گسترده تر شود.

مقامات ارتش اسرائیل اکنون به بررسی قطعات متلاشی شده این دستگاه ادامه می دهند.

برخی محافل خبری می گویند که این پهپادهای بسیار کوچک توسط حکومت ایران در اختیار گروه موسوم به “جهاد اسلامی ازادی فلسطین” قرار داده شده است.

در طول سال های اخیر، فلسطینیان در غزه انواع شیوه های جنگی علیه اسرائیل را به آزمون گذاشتند که آخرین آن ها به هوا فرستادن بادبادک ها و بادکنک های آتشزا بوده است. پیش از آن، سارمان های ترور در غزه تلاش کرده بودند با حفر تونل های تهاجمی، شهروندان اسرائیلی را غافلگیر ساخته و آن را به قتل برسانند. پیش از آن هزاران موشک و راکت به سوی اسرائیل پرتاب کرده بودند.

نیروی زرهی اسرائیل روز گذشته (یکشنبه) به سوی نقطه ای در جنوب نوار غزه آتش گشود که در نتیجه آن، سه چریک فلسطینی کشته شدند. پیش از آن، چند فلسطینی یک بسته مواد مفنجره در نزدیکی مرز اسرائیل نصب کرده بودند تا هنگام عبور سربازان اسرائیلی، آن را به کار اندازند و موجب تلفات شوند.

وزیر امنیت داخلی اسرائیل، گیلعاد اِردان، در سخنانی، به گروه جهاد اسلامی آزادی فلسطینی هشدار داد که از تلاش برای تعرض نسبت به اسرائیل دست بردارد. این گروه که توسط حکومت ایران برپا گردیده، یکی از عوامل اصلی آشوب و اغتشاش در مرز اسرائیل و غزه می باشد. چند تن از فعالان حماس اخیرا فاش ساخته بودند که رژیم ایران بخش عظیمی از هزینه برپایی اغتشاشات اخیر را تامین کرده است.

سخنگوی ارتش اسرائیل نیز، در همین رابطه هشدار داد و خطاب به جهاد اسلامی، از جمله گفت: «آنانی که با آتش بازی می کنند، خودشان را به خطر می اندازند».

به دنبال کشته شدن آن سه فلسطینی در جنوب غزه، جهاد اسلامی تهدید کرده بود که شدیدا از اسرائیل انتقام خواهد گرفت.