فیسبوک،  صدها  حساب کاربری وابسته به اطلاعات حکومت‌های ایران، روسیه و تایلند را به علت رفتار تزویر آمیز و سازمان‌دهی‌شده حذف کرد

 

کمپانی فیسبوک با انتشار بیانیه ای  اعلام کرد  بیش از صد گروه و حساب کاربری وابسته به حکومت‌های ایران، روسیه، مراکش و تایلند  به علت «رفتار تزویر آمیز» و «سازمان‌دهی‌شده» حذف کرد.

فیسبوک پیش پیشتر نیز اعلام کرده بود که شماری از حساب‌های کاربری جعلی حکومت ایران علیه اسرائیل را مسدود کرده است.

بنا به  گفته مدیران فیسبوک، این شبکه اطلاعاتی وابسته به حکومت ایران برای حمایت از اعتراضات مردمی علیه بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، راه‌اندازی شده بود.

فیسبوک، توئیتر و برخی دیگر از شبکه‌های اجتماعی تاکنون گزارش‌های متعددی از مسدود کردن حساب‌های کاربری جعلی سازمان‌دهی‌شده توسط رژیم ایران  علیه دیگر کشورها، از جمله اسرائیل، منتشر کرده‌اند.

در همین راستا،  در تازه‌ترین اقدام فیسبوک همچنین ۱۸۵ گروه و حساب کاربری وابسته به نیروهای نظامی در تایلند از این پلتفرم حذف شدند. شبکه اطلاعاتی وابسته به نظامیان تایلند شامل ۷۷ حساب کاربری، ۷۲ صفحه و ۱۸ گروه فعال در فیسبوک و همچنین ۱۸ حساب کاربری در اینستاگرام گزارش شده است.

در ادامه گزارش این کمپانی امده است که  حساب‌های وابسته به نیروهای نظامی در تایلند، کاربران استان‌های جنوبی این کشور را به عنوان مخاطب هدف خود در نظر گرفته بودند؛ جایی‌که درگیری و آشوب برای دهه‌ها در جریان بوده و گروه‌های شورشی جدایی‌طلب همچنان به مبارزات چریکی خود ادامه می‌دهند.

پیشتر در پی شورش‌ها در بخش مالایی‌زبان تایلند که عمدتا مناطق مسلمان‌نشین در جنوب این کشور را شامل می‌شود، حدود هفت هزار نفر کشته شده‌اند.