فیس بوک به بستن برخی حساب های مشکوک وابسته به رژیم ایران ادامه می دهد

فیس‌بوک با انتشار بیانیه ای گفته است که این‌ گروه‌ها در پی ایجاد ابهام برای کاربران در مورد فعالیت‌های خود بوده و پیرامون این که چه کسی هستند و چه فعالیتی می‌کنند تصویر نادرست ارائه می‌کرده اند

فیس‌بوک سه حساب کاربری از ایران، روسیه و میانمار را به دلیل زیر پا گذاشتن قوانین خدمات درباره جلوگیری از مداخلات خارجی از این شبکه اجتماعی و اینستاگرام حذف کرد.

فیس‌بوک با انتشار بیانیه ای گفته است که این‌ گروه‌ها در پی ایجاد ابهام برای کاربران در مورد فعالیت‌های خود بوده و پیرامون این که چه کسی هستند و چه فعالیتی می‌کنند تصویر نادرست ارائه می‌کرده اند.

در بیانیه فیس‌بوک آمده است: امروز ما ۷۸ حساب کاربری، ۱۱ صفحه و ۲۹ گروه را در فیس‌بوک و ۴ حساب کاربری را در اینستاگرام به دلیل نقض سیاست ما در برابر مداخلات خارجی یا دولتی حذف کردیم. این فعالیت از روسیه سرچشمه گرفته و عمدتاً به اوکراین و کشورهای همسایه اختصاص داده شده است.

علاوه بر این، فیس‌بوک شش حساب کاربری و پنج حساب اینستاگرامی را که به عنوان بخشی از یک شبکه کوچک با سرچشمه در ایران و با تمرکز بیشتر بر روی ایالات متحده، درگیر مداخلات خارجی بوده‌اند، حذف کرده است.

همچنین در ادامه نوشته که به دلیل نقض قوانین، فیس‌بوک ۱۳ حساب و ۱۰ صفحه را که از میانمار و ویتنام اداره می‌‎شدند، حذف شدند.

مدیر امنیت فیس بوک  پیشتر اعلام کرده بود: به دلیل شرکت در اقدامات هماهنگ غیرقانونی در فیس بوک و اینستاگرام چهار شبکه را با حساب (اکانت)، صفحه  و گروه حذف کردیم. سه تا از آنها با اصالت ایرانی و دیگری با منشاء روسی هستند. آنها کاربران را گمراه کرده و در مناطق مختلف جهان , ایالات متحده, آفریقای شمالی و آمریکای لاتین , از طریق حساب های جعلی عمل کردند. ما یافته های خود را با سازمان های حافظ قانون، سیاستمداران و شرکای رشته ما در میان گذاشتیم.

یک دیدگاه

  1. اگر حسابهای کاربری اختصاصی سیدعلی خامنه ای جواد ظریف وسایر سران منافق وپلید جمهوری اسلامی ایران درفیس بوک واینستاگرام و…بسته شود یک خیانت تعطیل ویک فتنه جمع خواهد شد ویک کشتارکمتر صورت خواهد گرفت. مردم ایران ازدسترسی آزاد به اطلاعات جهانی معاف هستند. مردم ایران ازدسترسی به خوشبختی وآزاد فکری هم معاف شده اند. مردم ایران ازشنیدن ودانستن ویا خواندن حقیقت ودرستی وراستی وواقعیتهای جامعه خودشان نیزمعاف شده اند. از شنیدن شعارهای زندگی بخش هم بطور کامل با آمدن یمن وسوریه وعراق ولبنان به کارزارجبهه مقاومت فرضی معاف کامل شده اند. فقط ازداشتن خداوند معاف نشده اند که الی برکت الله!

Comments are closed.