فیس بوک و توییتر با بستن صفحات جعلی و تبلیغاتی رژیم ایران، از تقلبات حکومت پرده برداشتند

فیس بوک و توئیتر اعلام کردند که:  بیش از ۲۸۰۰حساب مشکوک با منشا ایران را که با هویت جعلی به تبلیغات به سود رژیم ایران می پرداختند، مسدود کرده است .

سخنگویان فیس بوک و توئیتر از مسدود شدن حساب برخی از کاربران مستقر در ایران خبرداده و گفته بودند:  حساب این کاربران که به دروغ خود را سیاستمدارن، گزارشگران و افراد آمریکایی معرفی کرده بودند به علت ایجاد تنش وانتشار مطالب جعلی مسدود شدند.

در این گزارش آمده است: این حساب در مطالب جعلی در حمایت از جمهوری اسلامی ایران موجب شده بر افکار عمومی امریکائیان تاثیر گذاشته و انان را علیه ریاست جمهوری ایالات متحده برانگیزند .

موسس “فایر آی” که در زمینه   سایبری فعالیت دارد می گوید این حساب ها به خصوص حوالی برگزاری  انتخابات کنگره امریکا در سال گذشته بسیار فعالیت بودند و به انتشار و توضیح مطالب جعلی مبادرت میکردند.

به  گزارش خبرگزاری فرانسه، در این راستا ، فیس بوک ۵۱ حساب ۳۶ صفحه و ۷ گروه و اینستاگرام ۳ حساب دیگر را حذف کردند همین خبرگزاری به نقل از توئیتر نوشته است که شبکه ای متشکل از  ۲۸۰۰ حساب  مشکوک با منشا ایران را در اوایل ماه میلادی جاری مسدود کرده است .

این شبکه ی رسانه های اجتماعی که  توسط  شخصیت های مجهول ایجاد شده و بخصو ص مطالبی را علیه عربستان صعودی و اسرائیل در حمایت از گروه های فلسطینی منتشر می کرد.

بخش دیگری از مطالب منتشر شده در این حساب ها شامل حکومت ایران  و انتقاد شدید از دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا و بخصوص تصمیم او به افزودن سپاه پاسداران اسلامی ایران به فهرست سازمان های تروریستی بود .

بعضی از این حساب ها خود را متعلق به شخصیت های حقیقی آمریکایی قلمداد کرده و نظرات خود را از زبان آنان منتشر می کردند و می کوشیدند با سیاستمداران و روزنامه نگاران امریکایی هم ارتباط برقرار کنند و نظرات آنان را منعکس سازند در چند مورد این حساب ها شامل مطالبی  جعلی تحت عنوان  مصاحبه با شخصیت های واقعی هم بوده است.

جالب اینکه  تلاش بر این بوده است که مطالب منتشر شده در حساب ها هم  شامل دیدگاه هایی با گرایش لیبرال و هم دیدگاه هایی با گرایش محافظه کارانه ی امریکایی باشد.

کارشناسان امنیت سایبری گفته اند که  منشاایرانی این حساب ها کاملا مشخص است اما اطلاعات دیگری در مورد  وابستگی صاحبان آنها با مراجع و نهاد های ایرانی در دست نیست.

فیس بوک های متعلق به این شبکه مطالب خود را به زبان های انگلیسی و عربی منتشر می کردند و بخصوص در مطالبی پیرامون حرکت های جدایی طلبانه در آمریکا شخصیت های سیاسی، اجتماعی، امریکایی، اسلامی و موقعیت عربستان سعودی در خاورمیانه و موضوعات سیاسی بریتانیا و ایالات متحده تاکید داشتند.

3 دیدگاه‌

 1. الان افسران عادی نمای وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران و سپاه قدس، یه دایره درست کردن دارن مثل ماه محرم سینه و زنجیر میزنن،
  بسته شدن حساب برای این مزدور های سپاه قدس مهم نیست، مهم واسشون اینه که طرف مقابل (که به این شبکه ها دستور بستن حساب ها رو داده) از “جزئیات تمایلات خرابکارانه و برنامه کاری” افسران قد و نیم قد، در سپاه قدس مطلع شده.
  این تیم امنیتی فایر آی، هر چی که هست، خوب تونسته فرمول کاری، اینا رو علنی کنه،
  دمش گرم.

 2. اره جون خودت صداقت فیس بوک تویت اینیسا رو تا الان زیاد دیدیم شوخی خنده دار بود شما دلتون به چند تا حساب جعلی خوشه حکایت من و تو و بی بی سی با اون مصاحبه های تلفنی .
  چرا کو برنامه زنده کارشناس بی طرف خلاف عقیده بی بی سی نظر میده

  • (:
   الان باید به حرفایی که زدی جواب بدم؟ بدیم؟ بدهند؟
   اصلا” جواب منو ول کن، اینو جواب بده؛
   از اون گرسنه های سپاه قدس هستی که منتظر دلارهای نفتی سپاه هستن تا یه جنایت جدید مرتکب بشن ، یا وزارت اطلاعاتی هستی؟
   یا هیچکدوم؟ یا فیلم بازی میکنی که ببینی جواب بعدیم چیه؟
   جواب دوست داری؟
   مگه نه؟

Comments are closed.