فیفا دستور داد:اگر زنان  در بازی‌های لیگ به ورزشگاه نروند، فوتبال ایران با محرومیت رو‌به‌رو می‌شود

فیفا دستور داد که اگر زنان  در بازی‌های لیگ به ورزشگاه نروند، فوتبال ایران با محرومیت رو‌به‌رو می‌شود. وزارت ورزش ایران قول داد که  زنان می‌توانند برای دیدن مسابقات فوتبال به ورزشگاه آزادی بروند.

در پی فشار فیفا به فدراسیون فوتبال ایران ،مقامات حکومت ایران قول دادند که زنان می توانند برای دیدن بازیهای فوتبال به ورزشگاه بروند اما آخوندهای حکومت ایران  همیشه مخالفت کردند و این مجوز ها را خنثی کرده اند باید دید این دستور تا چه حد اجراء خواهد شد.

جمشید تقی‌زاده معاون حقوقی وزارت ورزش  در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا اعلام کرد  که زنان می‌توانند برای تماشای مسابقه تیم‌های ملی فوتبال ایران و کامبوج در چارچوب رقابت‌های مقدماتی جام جهانی قطر به ورزشگاه آزادی بروند.

وی گفت: «این  نخستین حضور زنان در ورزشگاه آزادی است و این دیدار ماه آینده  برگزار خواهد شد».

وی افزود:  در مورد ورود زنان به ورزشگاه‌ها “منع قانونی” وجود ندارد و تنها لازم است زیرساخت‌های لازم آماده شود که این کار هم در حال انجام است.

گروهی از بانوان ایرانی در فضای اجتماعی نوشتند که باید در مرحله عمل وزارت ورزش را ازمون کرد .بارها آنان تعهد کرده اند که به دستور فیفا عمل خواهند کرد اما محقق نشده است

تاکنون تمام تلاش‌ها برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها با سد محکم مخالفت اصولگرایان تندرو و شماری از مراجع تقلید شیعیان در قم روبرو بوده است.

رضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک گفت که  جلوگیری از ورود زنان به ورزشگاه “منع فراقانونی” دارد و برخی از مراجع تقلید بانفوذ در قم در آن نقشی مهم دارند و باید در این زمینه آنان نظر قطعی را بدهند .

صالحی امیری افزود: واقعیت این است که آزادی حضور زنان در ورزشگاه‌ها بدون دخالت و فشار فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا)

آخوند مکارم شیرازی پیشتر گفته بود : «جو حاکم در ورزشگاه‌ها برای حضور زنان مناسب نیست و شکی نیست که اختلاط جوانان سرچشمه مشکلات زیادی از نظر اخلاقی و اجتماعی می‌شود؛ اضافه بر این در بعضی انواع ورزش، مردان پوشش مناسبی در برابر زنان ندارند؛ بنابراین لازم است از حضور در این برنامه‌ها خودداری کنند به خصوص اینکه این برنامه‌ها را از رسانه‌ها می‌توانند ببینند و حضور آنها ضرورتی ندارد».