قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی: شیوع گسترده کورونا  نباید مانع برگزاری مراسم ۲۲ بهمن شود

نصرت‌الله لطفی، قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، علیرغم  گسترش کورونا و آغاز شیوع نوع جدید کورونای بریتانیایی در ایران گفت:    اهمیت دهه فجر ازهمه چیز مهم تر است چرا  که اهداف نظام و بقای حکومت  در دهه فجر مستتر است.

او در ادامه افزود: عجیب است که ویروس‌ کورونا برای مراسم‌ها و برنامه‌هایی که برخی آقایان متولی آن هستند مشکلی ایجاد نمی‌کند، اما به مناسبت‌های انقلابی که می‌رسد، ویروس خطرناک می‌شود و این اهانت به نیروهای حزب‌الهی کشور است، چرا که القا می‌شود که متدینین کشور نمی‌توانند مسائل بهداشتی را رعایت کنند.

لطفی در ادامه گفت: گویا کرونا نیز دارای ژن خوب است و شامل برنامه‌هایی می‌شود که متولی آن، دولت است؛ امیدواریم این بی‌مهری و تصمیمات دوگانه را در ۲۲ بهمن مشاهده نکنیم  و دهه فجر، به‌صورت باشکوه برگزار شود

لطفی گفت: راهبرد شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برای دهه فجر ۹۹ تعطیلی‌ناپذیری مراسم‌ها در عین رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی است.

او در ادامه افزود: ما در نظر داشتیم تا در مراکز استان‌ها به‌شکل نمادین و با جمعیت محدود، مراسم ۲۲ بهمن  را برگزار کنیم تا مانع از به فراموشی سپردن این ایام  شویم، با این وجود دولت  از این اقدام ممانعت به‌عمل آورد.

او در حالی این سخنان را بیان می کند که تندروهای حکومت برای برگزاری مراسم و اعتراضات شان علیه مخالفان نظام به راحتی وارد خیابان می شوند و یا در استادیوم های ورزشی و حتی مساجد و حسینیه ها مراسم برگزار می کنند .

شماری از کاربران نوشته اند این روزها هم وزارت بهداشت که کاملا وابسته به سپاه پاسداران است آمار مبتلایان و جان باختگان را بسیار کم اعلام می کند تا زمینه حضور مردم را در ۲۲ بهمن فراهم کند این در حالی که چندین مورد کورونای  جدید بریتانیایی که به سرعت منتقل می شود در ایران دیده شده است .