قاتل فلسطینی یک زن و یک مرد اسرائیلی همچنان فراری است، ولی تلاش گسترده امنیتی ادامه دارد

تروریستی که ظاهرا یک انسان عادی بود، ولی کشتن اسرائیلیان را یک ثواب می دانست

تلاش گسترده مقامات امنیتی اسرائیل برای شناسایی محل تروریست فراری به هدف بازداشت او، همچنان ادامه دارد. این تروریست ۲۳ ساله فلسطینی که اشرف تعلواه نام دارد، روز یکشنبه (پریروز) دو تن از کارمندان یک مجتمع صنعتی اسرائیلی در کرانه باختری را به شلیک گلوله به سختی زخمی ساخت که پس از ساعتی در بیمارستان درگذشتند – ولی بانوی سومی که هدف گلوله قرار گرفته و به طور سطحی زخمی شده بود، بیمارستان را ترک گفت.

نخست وزیر بنیامین نتانیاهو گفت که تردیدی ندارد که این قاتل پلید بالاخره بازداشت خواهد شد و مورد محاکمه و مجازات قرار خواهد گرفت. نتانیاهو که در آئین گشایش کنیسا در بلندی های گولان سخن می گفت، یادآوری کرد که در اکثر موارد گذشته نیز ماموران امنیتی اسرائیل توانسته اند قاتلان فلسطینی را شناسایی و بازداشت کنند.

این قاتل که پیشتر در آن مجتمع صنعتی به عنوان سیم کش برق مشغول کار بود و دو هفته پیش از این جنایت از کار کناره گیری کرده بود، در حالی که یک تیربار دست ساخت در کوله پشتی خود پنهان کرده بود، وارد ساختمان اداری مجتمع گردید و یک کارگر عرب را ناچار ساخت به یک خانم کارمند جوان دستبند ببندد و سپس آن بانو را هدف گلوله قرار داد و سپس در اتاق مجاور یک کارمند دیگر را نیز کشت و از محل گریخت.

با توجه به آن که این تروریست همچنان مسلح است، ماموران اسرائیلی در جستجوهایی که در سراسر آبادی ها و شهرک های کرانه غربی جریان دارد، به تدابیر امنیتی ویژه ای دست زده اند.

در چارچوب همکاری های امنیتی بین اسرائیل و حکومت خودگردان فلسطینی، اعلام شد که ماموران امنیتی فلسطینی نیز برای کشف محل اختفای این قاتل و بازداشت او، با نیروهای امنیتی اسرائیل همکاری می کنند.

پدر این تروریست فراری، شب گذشته (دوشنبه) از طریق رسانه های رادیویی و تلویزیونی اسرائیل، به فرزند خود توصیه کرد خود را تسلیم کند تا در جریان رویارویی با سربازان اسرائیلی کشته نشود.

طبق قوانین نظامی در اسرائیل، هر تروریستی که مرتکب قتل گردد، خانه محل سکونت او ویران خواهد شد. به خانواده این تروریست نیز اطلاع داده شده که آن جا را در ظرف روزهای آینده تخلیه کنند. این خانه، یک ساختمان بزرگ است و تعداد زیادی اتاق دارد.

مقامات امنیتی اسرائیل از روز گذشته تدابیر بیشتری را برای بازرسی افرادی که به مجتمع های صنعتی اسرائیل در کرانه باختری وارد و خارج می شوند به اجرا گذاشته اند تا کسی نتواند اسلحه با خود وارد کند.

در مجتمع صنعتی برکان، پنج هزار کارگر فلسطینی مشغول کار هستند و در سراسر کرانه باختری جمعا بیش از سی هزار فلسطینی از طریق اشتعال در مجتمع های صنعتی اسرائیل امرار معاش می کنند.

رهبر حزب مذهبی “هبیت هیهودی” به نام نفتالی بنت در یک سخنرانی خواستار آن شد که اسرائیل برای ریشه کن ساختن ترور فلسطینی، باید به اقدامات بسیار شدیدتری دست بزند. او گفت که هر تروریست فلسطینی باید بلافاصله هدف گلوله قرار گیرد و هلاک گردد تا دیگران بهراسند و از ترور دست بردارند.

نفتالی بنت دولت و وزیر دفاع را به مدارا با ترور فلسطینی متهم ساخت و از جمله یادآور شد که خانه های ۱۰۲ تروریست فلسطینی که شهروندان اسرائیلی کشته اند، هنوز ویران نشده است.

گفتنی است که در برخی موارد، دیوان عالی عدالت اسرائیل علیه ویران کردن خانه یک تروریست فلسطینی رای می دهد و وزارت دفاع از اجرای دستورات ارتشی باز می ماند. در برخی موارد نیز، ارتش تصمیم می گیرد به علتی، از ویران کردن خانه ای خودداری ورزد.

یک دیدگاه

  1. ترور فلسطینی اسلامی وقیح و بی رحم است. تنها راه مقابله با آن نابودی تروریست است. ترحم بر پلنگ تیز دندان جفاکاری بود بر گوسپندان.

Comments are closed.