قاسم سلیمانی،  گروه فاطمیون را از افغانی های فقیر و نیازمند برای اهداف تروریستی سپاه تشکیل داد 

قاسم سلیمانی تروریستی که به ظرفیت افغانستانی‌ها آشنا بود و با میدان دادن به آن‌ها، باعث پیروزی‌های بزرگ برای جبهه مقاومت اسلامی ایران  شد.

خبرگزاری تسنیم،وابسته به سپاه با انتشار تصاویری از قاسم سلیمانی در میان گروه تروریستی فاطمیون وابسته به سپاه قدس نوشته است:  سال‌ها رزمندگان افغانستانی لشکر فاطمیون با اطاعت از فرمان‌های قاسم سلیمانی، فرمانده میادین جبهه مقاومت اسلامی ، عملیات تروریستی در سوریه انجام دادند و با او خاطره ها دارند.

تسنیم نوشته است: سلیمانی  به فقر و تنگدستی و بیچارگی آنان آشنا بود و خود به افغانستان می رفت و از میان آنان برای فاطمیون عضو گیری می کرد، او به ظرفیت افغانستانی‌ها آشنا بود و با اعتماد و میدان دادن به آن‌ها، برای جبهه مقاومت و سپاه قدس استفاده می کرد.

این خبرگزاری وابسته به سپاه نوشته است:  «امروز شاید قدر عمل شما خیلی فهمیده نشود اما تاریخ آینده و سال‌های بعد همه می‌دانند که او چه نقش بزرگی در بدست گرفتن قدرت تروریست ها در منطقه داشت.

به تازگی نیزمحمدجواد ظریف در مصاحبه ویژه با شبکه طلوع نیوز در مورد لشکر فاطمیون گفت، هنوزهم حدود دو هزار افغان در سوریه می‌جنگند و تهران آماده است در صورت نیاز نیروهای بیشتر به آن کشور بفرستد.

او در حالی این پیشنهاد را می دهد که حکومت دیگر در خزانه اش پولی برای ادامه فعالیت های نیابتی انان ندارد .

ظریف در ادامه ادعا کرد:   این افراد به گونه داوطلب برای جنگ به سوریه رفتند «این‌ها (لشکر فاطمیون) بهترین نیروهایی هستند که اگر دولت افغانستان تمایل داشته باشد، می‌تواند با سابقه رزم با تروریستان و داعش، کمکی به دولت افغانستان باشند.

منظور ظریف اینست که دیگر ایران پولی برای اجیر کردن انان ندارد پس بهتر است افغانستان مسئولیت انها را عهده دار شود و از تجربه های تروریستی شان استفاده کند.