قاضی فراری متهم به دریافت نیم میلیون یورو رشوه، قول داد به زودی به ایران باز گردد

یک قاضی فراری حکومت که به دریافت نیم میلیون بورو رشوه متهم است، ادعا کرد که از ایران فرار نکرده و همین روزها به تهران باز می گردد تا روی نیمکت متهمین بنشیند و ثابت کند که اتهام های  وارده دروغ بوده است. با این همه، فرد متهم فاش نساخت که در کدام کشور به سر می برد. او صادر کننده حکم بازداشت شمار زیادی از روزنامه نگاران ایرانی در سال های گذشته بوده است.

این قاضی فراری، با شروع دادگاه رسیدگی به پرونده فساد گسترده مالی در قوه قضاییه که وی یکی از متهمان آن است این سخنان را انتشار داد. او ادعا کرد که به علت مشکلات کورونا و علیرغم تماس با کنسولگری رژیم، هنوز نتوانسته است به کشور باز گردد.

قاضی منصوری توضیح نداده که او به چه علت از ایران خارج شده است.

در جریان اظهارات نماینده دادستانی در این دادگاه درباره تخلفات معاون سابق صادق لاریجانی، گوشه‌های بسیاری از فساد سازمان‌یافته در قوه قضاییه حکومت آشکار شده است.

قاضی منصوری یکی از چهارنفری‌ست که هم‌اکنون متواری‌ست و خارج از کشور سکونت گزیده است . این   قاضی روحانی دیروز (دوشنبه) با انتشار یک ویدیو کوتاه مدعی شده است که دلیل عدم بازگشتش به ایران “بسته شدن مرزها به دلیل شیوع ویروس کرونا بوده است.

قاضی منصوری  در پرونده بسیاری از روزنامه نگاران ایران و محکوم کردن آنان به مجازات زندان و ممنوع‌الکاری آنان نقش اساسی داشته است در ویدیو خود می‌گوید که جمهوری اسلامی برای او حکم “«حرم” را دارد و به رهبر جمهوری اسلامی و عدالت دستگاه قضایی ایمان کامل و اعتقاد راسخ دارد.

نشریه آلمانی تایید کرده منصوری برای درمان بیماری‌اش در آلمان است و گویا زیر نظر مجید سمیعی، پزشک و جراح نام‌دار و رئیس بیمارستان خصوصی هانوفر آلمان، درمان می‌شود و البته دکتر سمیعی حضور این فرد را در مرکز پزشکی زیر نظر خود تکذیب کرد.

پیشتر سمیعی مهماندار هاشمی شاهرودی نیز بود.

همزمان با اعلام این خبر  شبکه تلویزیونی “جم”اعلام کرد: قاضی غلامرضا منصوری، در سال ۱۳۹۱ جهت فشار برای تعطیل کردن این تلویزیون، اعضای خانواده سعید کریمیان، مدیر پیشین این شبکه را به گروگان گرفته است و مدت‌ها در امنیتی‌ترین زندان‌های کشور و در بدترین شرایط ممکن زندانی کرد».

بنا بر گفته تلویزیون جم، این قاضی برادران و خواهر سعید کریمیان را بازداشت کرده بود تا مدیر این شبکه تلویزیونی را وادار به تعطیلی کامل شبکه کند. در ادامه شبکه تلویزیونی جم نوشته است که  غلامرضا منصوری خانواده کارکنان این رسانه فارسی‌زبان را هم زیر فشار گذاشته بود.

سعید کریمیان، مدیر تلویزیون جم نهم اردیبهشت سال ۱۳۹۶در استانبول ترکیه، به ضرب ۲۷ گلوله از سوی افراد ناشناس کشته شد.

همچنین آخوند ابراهیم رئیسی دستور داد: قوه قضائیه برای بازگرداندن مفسدان فراری خارج از کشور مجدانه پیگیری شود

وی گفت: کسانی که در معرض اتهام هستند  خود را تسلیم عدالت کنند و بدانند که گریزی از چنگ عدالت نخواهند داشت.

رئیسی  افزود: چرا برخی از کشورهای غربی پناهگاه مجرمین و مفسدین شده‌اند؟!

شماری از کاربران نوشته اند؟ به همان دلیل که شما به راحتی اجازه خروج از کشور را به آنان می دهید.

توصیه رئیس دستگاه قضا به ‏متهمان فراری پرونده‌های اقتصادی و دستور او در زمینه استرداد محکومین متواری بهانه‌ای شده تا ‏در چند روزنامه این موضوع در عناوین و یادداشت‌ها مورد توجه قرار گیرد. از جمله روزنامه شرق که نوشته است: رئیس قوه قضائیه  دانه‌درشت‌ها را از ‏لیست فراریان انتخاب کرده است.

روزنامه  کیهان تهران وابسته به علی خامنه ای در تیتر اول خود نوشته است محاکمه دانه‌درشت‌ها افتخار نظام، این را امید ‏مردم و سرافکندگی بدخواهان انتخاب کرد.

شماری از کاربران در این باره نوشته اند: آیا این اقدام قوه‌ی قضاییه نمایشی بیش نیست و به نوعی سرگرم کردن مردم.

از روزی که جمهوری اسلامی  در ایران روی کار آمده است همیشه وعده مبارزه با اختلاس گران  را داده است اما ‏ فساد هرروز در حکومت اسلامی  نهادینه تر می شود