قالیباف:مجلس به دنبال حل مشکلات معیشتی مردم است. اما باید گلایه از دولت را نیز در سینه نگاه دارد 

محمد باقر قالیباف گفت: نمایندگان مجلس با همراهی مدیران اجرایی به دنبال حل مشکلات معیشتی مردم است.

پیشتر نیز لطف الله سیاهکلی مرادی نماینده مجلس گفته بود:  باید دفترکار، ماشین شاسی بلند و نیروی انسانی بیشتری در اختیار نمایندگان بگذارند تا بتوانند به مشکلات مردم فقیر ایران رسیدگی کنند ، او  همچنین گفته که سطح زندگی یک نماینده نباید از سطح زندگی یک وزیر  کمتر باشد.

قالیباف در ادامه با تبعیت از سخنان علی خامنه ای در نگه داشتن حرمت دولت گفت:  منبعد گلایه از دولت را در سینه نگاه ‌می‌داریم

قالیباف افزود: «اطمینان دارم که همه نمایندگان از این پس حرف‌هایی که مردم به آن‌ها می‌زنند و گلایه‌های مردم از مسئولین اجرایی را در سینه خود محفوظ می‌دارند و آن را به تلاش به حرکت درآوردن چرخ‌های اقدام در همه بخش‌های اجرایی کشور با اولویت مسائل اقتصادی با استفاده از ظرفیت‌های قانونی و نظارتی مجلس تبدیل می‌کنند».

خامنه‌ی در ملاقات حضوری دو روز پیش خود با اعضای ستاد ملی مقابله با کورونا، به شدت از رویکرد مخالفان دولت انتقاد کرد و نسبت به “هتک حرمت” روحانی هشدار داد.

رئیس مجلس حکومت ایران افزود:  همانطور که رهبری بر لزوم حمایت معیشتی از مردم به خصوص اقشار آسیب پذیر تاکید کردند؛ مجلس در گام‌های پایانی اجرایی سازی طرح حمایت معیشتی از مردم است و با تفاهم با دولت نخواهیم گذاشت در شرایط دشوار معیشتی مردم احساس کنند که در وسط مشکلات تنها هستند و کسی در اندیشۀ کوچک شدن سفرۀ آنها نیست.

قالیباف در حالی این سخنان را بیان می کند که خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران پیشتر گزارش داد که نمایندگان مجلس،‌ ۸۰۲میلیون تومان ودیعه برای مسکن و وام خودروی دنا پلاس، و ۱۵۰۰ واکسن آنفولانزا دریافت کرده‌اند.

این خبرگزاری با محاسبه این ارقام نوشت که نمایندگان باید تا پایان مجلس یازدهم طی ۴۵ ماه، ماهانه بیش از ۱۷میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قسط پرداخت کنند،‌ در حالی که حقوق ماهانه آنان ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.