قالیباف ادعا می کند که با هلاکت فخری زاده، رژیم تصمیم گرفت به برنامه های اتمی خود شتاب بخشد

باقر قالیباف رئیس مجلس در سخنان امروز خود (دوشنبه) ادعا کرد که هلاکت محسن فخری زاده موجب شد که رژیم ایران در اجرای برنامه های اتمی خود، با شتاب بیشتری اقدام کند. او در توضیح منظور خود فاش ساخت که افزایش غنی سازی اورانیوم به سطح بیست درصد و همچنین کاراندازی سانتریفیوژهای نسل جدید که با سرعت چند برابر کار می کند، از چهار ماه پیش در کمیسیون مربوطه در مجلس در دست بررسی بوده، ولی پس از هلاکت فخری زاده، به سرعت مورد تصویب قرار گرفته و به دولت ابلاغ شده است.

یادآوری می شود که حسن روحانی در واکنش گفته است که مجلس به عنوان یک نهاد قانونگذاری، حق ندارد در امور اجرایی دخالت کرده و انجام برنامه ای را به او دیکته کند.

سخنان قالیباف همچنین نشان می دهد که فخری زاده یکی از مهره های مهم حکومت در اجرای برنامه های هسته ای بوده است. کارشناسان، در روزهای اخیر گفته اند که از رده خارج شدن فخری زاده، ادامه اجرای برنامه ها را دچار اخلا خواهد کرد. فخری زاده، گرچه خود دانشمند اتمی نبود، ولی وظیفه مدیریت و ایجاد هماهنگی در پیشبرد برنامه های هسته ای را به عهده داشت و از این نظر، نابودی او ممکن است برنامه ها را با مشکل روبرو سازد. فخری زاده از جمله مامور خرید وسایل و تجهیزاتی بود که در ساخت سانتریفیوژها و دیگر وسایل لازم برای برنامه های اتمی مورد نیاز است.

آقای ایرج مصداقی، کارشناس مقیم سوئد که اکنون سالیان دراز است برنامه های اتمی ایران را دنبال می کند، در گفتگو با رادیو پیام اسرائیل از جمله گفت که رژیم تاکنون میلیاردها دلار برای رسیدن به ساخت بمب هسته ای هزینه کرده، ولی در مجموع، دستاوردهای آن بسیار ضعیف بوده است.

آقای مصداقی این استدلال را مطرح ساخت که رسیدن به بمب اتمی، نه تنها امنیت نمی آورد، بلکه امنیت مردم ایران را بیش از پیش به خطر می اندازد.

او گفت: کشورهایی که تا کنون به بمب هسته ای دست یافته اند، به هدف رسیدن به توازن با رقبای خود بوده اند که پیشتر به بمب هسته ای دست یافته بودند، ولی رژیم ایران بمب هسته ای را برای ادامه تجاوز و تهدید علیه کشورهای همسایه و کلاشی از آن ها می خواهد.

در مورد اسرائیل، آقای ایرج مصداقی گفت هنگامی که رژیم ایران این کشور را علنا به نابودی تهدید می کند، اگر به بمب هسته ای نیز دست یابد، موجودیت اسرائیل به شدت مورد خطر قرار خواهد گرفت. دقایقی از این مصاحبه را می شنویم

بخشی از سخنان آقای ایرج مصداقی در گفتگو با رادیو پیام اسرائیل، در رابطه با برنامه های اتمی ایران بود. این مصاحبه به صورت کامل در وبسایت ما به نشانی رادیس دات اورگ قرار دارد که همگان می توانند آن را مشاهده کرده و بشنوند.

در روزهای اخیر مناظره ای نیز بین طرفداران و مخالفان برنامه های اتمی ایران، در شبکه های اجتماعی قرار گرفته که روشنگر هدف های واقعی رژیم در تلاش برای دستیابی به بمب هسته ای می باشد. بخش از این مناظره را نیز می شنویم: