قالیباف به روحانی درباره تخصیص یک‌میلیارد دلار به وزارت بهداشت خبرداد 

محمد باقر قالیباف،  رئیس مجلس حکومت در نامه ای به حسن روحانی درباره تخصیص کامل یک‌میلیارد دلار صندوق توسعه ملی خبر داد.

او با انتشار پیامی در توییتر نوشت: ‏هفته‌ای نبوده است که کمیسیون بهداشت پیگیر معیشت کادر درمان نباشد. چه در جلسات با وزیر بهداشت و معاونان ایشان، چه در نامۀ بنده به رئیس‌جمهوری این موضوع به‌خصوص تخصیص کامل یک‌میلیارد دلار صندوق توسعۀ ملی پیگیری شده است. امیدوارم با همدلی دولت، حل ‎معیشت کادر درمان به نتیجۀ ملموس برسد.

روحانی  نیز در هجدهم فروردین ۹۹ از موافقت خامنه ای برای برداشت یک میلیون یورو از صندوق توسعه ملی برای تامین نیازهای ضروری در زمینه مبارزه با کورونا خبر داد  اما تا همین امروز این پول به دست وزارت بهداشت نرسیده است.

پیشتر نیز سعید نمکی،   وزیر بهداشت فریاد میزند: ایهاالناس بدانید!‌اگر روزی قرار باشد که عدم توفیق در مدیریت اپیدمی را، به حساب وزارت بهداشت بنویسند دهانم باز خواهد شد، و خواهم گفت که چه کسانی قصور کردند.

نمکی پیشتر در گفت و گو با شبکه خبر حکومت  گفته بود: «این اضطراب این نگرانی این تشویش خاطر که چه خواهد شد به کجا می‌رویم وقتی آمارهای استانها را هر شب دارم مطالعه می‌کنم واقعا یکی از اضطراب‌های من این است که خدای نکرده به سیاه‌چاله‌ای بیفتیم که در آمدن از آن سیاه چاله کار بسیار صعب و دشواری است .

او افزود : این بال شکسته ما اگر ترمیم نکنند اپیدمی توی این مملکت جمع شدنی نیست، ما ته رودخانه هی جنازه و زخمی جمع خواهیم کرد. بعد از مدت دیگر پرسنل من خواهند برید، خواهند ماند؟

به نظر می رسد که  قالیباف خودش را برای نامزدی ریاست جمهوری انتخاب کرده است و سعی دارد که به مردم نشان دهد که او به رهبری بسیار نزدیک است و فضا را به گونه ای آماده می کند که هم به جناح خود القا کند که صلاحیت این کار را دارد و هم برای مردم، اینگونه القا شود که اگر او بیاید، راه هایی برای برون رفت از مشکلات به‌وجود می آید.