قالیباف: جلسه رای اعتماد وزرای پیشنهادی رئیسی، شنبه هفته آینده (۳۰ مرداد) برگزار می‌شود

محمدباقر قالیباف، رییس مجلس فرمایشی رژیم ایران، با بیان اینکه کمیسیون‌های تخصصی از امروز به بررسی برنامه های وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم می‌پردازند، گفت که جلسات رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم از روز شنبه هفته آینده ( ۳۰ مرداد) آغاز می شود.

محمدباقر قالیباف در ابتدای جلسه علنی امروز (شنبه) و پس از اعلام وصول نامه معرفی وزرای پیشنهادی ابراهیم رئیسی گفت: «بر اساس ماده ۲۰۲ آیین نامه، دولت دو هفته فرصت برای ارسال لیست وزرا به مجلس داشتند که کمتر از یک هفته این کار صورت گرفت».

قالیباف افزود: «بررسی برنامه و صلاحیت وزرا در کمیسیون های تخصصی تا ظهر سه شنبه هفته جاری انجام می شود؛ جلسات امروز و فردای صحن مجلس از ساعت ۸ تا ۹:۳۰ خواهد بود و بعد از آن بر اساس جدول زمان بندی مشخص شده وزرا در کمیسیون های تخصصی حضور پیدا می کنند».

او ادامه داد: «از روز شنبه (۳۰ مرداد ) جلسات رای اعتماد در صحن علنی مجلس آغاز می شود که  تا سه شنبه و یا حداکثر چهارشنبه هفته آینده کار بررسی صلاحیت ها به اتمام می رسد».

اسامی وزیران پیشنهادی کابینه آخوند ابراهیم رئیسی، نشان می دهد که تقریبا همه پست‌های کلیدی  به  افرادی سپرده شده که پیش از این، از اعضای سپاه پاسداران بوده‌اند و یا به نوعی در خدمت سپاه قرار داشته‌اند.

با معرفی وزیران کابینه رئیسی، سپاه پاسداران کاملا بر حکومت اسلامی ایران مسلط شد