قالیباف در تلاش برای بالا بردن تنش: حمله تروریستی به مجلس، توسط آمریکا و اسرائیل و عربستان بود

رئیس جدید مجلس، سپاهی محمدباقر قالیباف، نیروهای امنیتی آمریکا،اسرائیل و کشورهای عرب منطقه را به دست داشتن در حمله چهار سال پیش به ساختمان مجلس شورای اسلامی در تهران متهم کرد. در این حمله خونین که در ساختمان مجاور مجلس رخ داد، ده ها نفر کشته یا زخمی شدند و گروه تروریستی داعش مسئولیت آن را به عهده گرفت. اکنون، قالیباف که با تکیه زدن بر کرسی ریاست مجلس، تب جنگی علیه ایالات متحده، اسرائیل و عربستان سعودی را افزایش می دهد، ادعا می کند که آن ها این حمله را تدارک دیده و انجام داده بودند.

آگاهان می گویند که قالیباف با این ادعا می خواهد  بهانه تازه ای برای افزایش ستیز علیه ایالات متحده داشته باشد.

رئیس مجلس گفت: « اگرچه ظاهرا یک حمله به گفته وی تروریستی عامل واقعه بود ۱۷ خرداد۹۶ بود اما اکنون این موضوع اثبات شده است که سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا، اسرائیل و برخی کشورهای منطقه پشت آن حادثه بودند و اگر دستشان می رسید، برای کشتار دسته جمعی در خیابان‌های تهران هم برنامه داشتند».

قالیباف  در ادامه از نیروی قدس، شاخه برون مرزی سپاه پاسداران و سه نظامیان مورد حمایت جمهوری اسلامی به عنوان “مجاهدان فرامرزی انقلاب اسلامی”یاد کرد و گفت که اگر آنها نبودند “دشمن از ارتکاب هیچ جنایتی مضایقه نمی کند”.

۱۷ خرداد سال ۹۶ بخش مراجعات مردمی ساختمان مجلس شورای اسلامی هدف یک حمله مسلحانه قرار گرفت. در این حمله ۱۷ نفر از مراجعان و ماموران انتظامی و ۵ مهاجم کشته شدند. حکومت اسلامی ادعا کرد که این گروه، داعش بوده است .