قالیباف: دولت وظایف خود را اجرا نمی کند ، مجلس باید او را وادار به کار کند

محمد باقر قالیباف رئیس مجلس حکومت با اشاره به عمل نکردن دولت به وظایف اش در قبال جامعه و مردم گفت:  وظیفه مجلس است که دولت را وادار به کار کند.

او گفت: این مجلس بود که در مباحثی مانند سبد کالا، طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و موضوعاتی در خصوص بازنشستگان و همچنین بیمه کردن دو ساله نزدیک به ۲ میلیون خانواری که در روستاها بیمه نداشتند، از جمله طرح‌هایی بود که مجلس، دولت را وادار به کار کرده است.

او در حالی این سخنان را بیان می کند که پیشتر محمد مهاجری، یک چهره سیاسی اصولگرا، در ارزیابی عملکرد مجلس یازدهم در بحران های فعلی کشور گفته بود:  نمایندگان مجلس و قالیباف به دنبال کارهای  پوپولیستی هستند .

او افزود: به نظر من مجلس فعلی بیش از آن که به فکر سفره مردم باشد به فکر سفره سیاسی خود است. تندروها در این مجلس نقشی جدی بازی می کنند. مجلسی که از ابتدا به این صورت برخورد می کند «همان سال نکویی است که از بهارش پیداست». برای سه سال و نیم آینده، جز تاسف خوردن نمی توان کاری کرد.

این چهره اصولگرا در ادامه گفته است: تا مجلس به این روند ادامه بدهد، نمی توان امیدی به آن داشت. بخشی به این دلیل است که مجلس از توانمندی پایین خود خبر دارد. شما هیچ عنصر شاخص و توانمندی را در این مجلس نمی بینید حتی کسانی که قبلا در مجلس بودند و توانمندی داشتند، امروز ترجیح دادند در حاشیه باشند و هیچ نظری ندهند. این نشان دهنده این است که مجلس به هیچ وجه در طراز ملت و هم وزن مطالبات مردم، نیست.

مهاجری تاکید کرد: میزان مشارکت مردم در مجلس یازدهم بسیار پایین بود این قشر به هیچ جه علاقمند نیستند.

او در ادامه گفت: وقتی به مردم می گوییم حتی برای نیازهای مهم خود کمتر از خانه خارج شوید، طبیعی است که برای انتخابات هم نمی روند و این مجلس است که باید برای برگزاری انتخابات الکترونیک و حتی به صورت پستی، برنامه ریزی و روش هایی پیدا کند.

متاسفانه فکری به حال این ها نمی کنند و طرح هایی فضایی تصویب می کنند که معلوم نیست، مجری این طرح ها کیست و با چه بودجه ای باید انجام بگیرند.

در نظام حکومت اسلامی ایران تصمیم گیرنده اصلی و دستور دهنده نهایی علی خامنه ای و مجلس و دولت و همگی تابع فرمان و دستور او هستند.