قایق های تندرو جمهوری اسلامی روز جمعه خود را به نزدیکی ناو جنگی و یک کشتی دیگر آمریکایی در خلیج فارس رساندند

فرمانده ناو این برخورد را امری عادی ایمن در آبهای بین المللی دانست و سپس از حرفه ای گری و هوشیاری خدمه ناو تقدیر کرد

شبکه خبری ان‌بی‌سی گزارش داده که قایق های تندرو جمهوری اسلامی روز جمعه چهارم آبان خود را به نزدیکی ناو جنگی و یک کشتی دیگر آمریکایی در خلیج فارس رساندند در حالی که یکی از ژنرال‌های ارشد ایالات متحده نیز سواری ناو بوده است.

این گزارش می گوید که شناورهای یاد شده متعلق به سپاه پاسداران بودند که به طرف کشتی  آمریکایی را حرکت می‌کردند و حتی تا فاصله کمتر از یک مایل بوده است.

خبرنگار ان‌بی‌سی هنگام این رخداد در کشتی حضور داشته به گفته‌ی خبرنگار ژنرال جوزف ووتل رئیس ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده نیز در مقر فرماندهی این ناو بود که ۶ قایق تندرو سپاه پاسداران نزدیک شدند و یکی از آنها از مقابل کشتی عبور کرد.

شبکه خبری ان‌بی‌سی می افزاید که یکی از ملوانان ایرانی در پیام رادیویی شماره پیش فرض کشتی آمریکایی را پرسید که روشی برای پرسیدن آن است که کشتی به چه کشوری تعلق دارد.

ملوان آمریکایی نیز پاسخ داد ما مجموعه ای از کشتی های جنگی هستند اما با این حال قایق های ایرانی به مانور خود در اطراف کشتی های آمریکایی ادامه دادند. حتی زمانی که ناو اعلام خطر کرد.

کاپیتان اسکیت این کنش و واکنش را ایمن و حرفه ای معرفی کرد اما در عین حال گفت که رفتار آنها اذیت کننده بوده است وی افزود که یکی از ملوانان نیروی دریایی سپاه پاسداران ساعاتی قبل پیامک تهدیدآمیز مخابره کرده و هشدار داده بود که اگر اسکیس همچنان به پرواز هلیکوپتر های خود بر فراز قایق های ایرانی ادامه دهد آنها به آن شلیک خواهند کرد.

با این حال هلی‌کوپترها همچنان به پرواز خود ادامه دادند و اتفاقی رخ نداد و کشتی‌های ایالات متحده مجبور نشدند که مسیر خود را منحرف کنند.

فرمانده ناو این برخورد را امری عادی ایمن در آبهای بین المللی دانست و سپس از حرفه ای گری و هوشیاری خدمه ناو تقدیر کرد.

وی همچنین با بیان اینکه رفتار قایق های ایرانی عادی بوده است عنوان کرد بیشترین کاری که ایرانی ها در منطقه انجام میدهند تهدید کردن است.

وی افزود آنها سعی می‌کنند ببینند که ما چه می‌کنیم سپس آن را تهدید می کنند.

در هشت ماه اخیر سپاه از این اقدامات دست برداشته بود ولی با نزدیک شدن موعد تحریم های نفتی و گازی ایران جمهوری اسلامی می‌خواهد به اصطلاح ناز شصت نشان بدهد ولی با توجه به اینکه آمریکا هشدار داده که اینگونه رفتارها را تحمل نخواهد کرد ممکن است بحران وخیم‌تر شود و آمریکا تحریم‌های گسترده‌تری را بر علیه جمهوری اسلامی به مورد اجرا بگذارد.

یک دیدگاه

  1. تقصیر امریکاست که اجازه داده اینها اینقدر پررویی و یاغی گری کنند با چهار تا قایق ماهیگیری که موتور سوپر تند رو روشون نسب شده که نمی شود ناو امریکایی را تهدید کرد اما حکومت اسلامی ایران با این کارسعی درتحقیر امریکا را دارد میخواهد به جهان بگوید ما با چهار تا قایق ماهی گیری امریکا با اون عظمتشو می ترسونیم .

Comments are closed.