قتل عام مردم ایران توسط حکومت:  معاون دادستان بخشنامه داده که کسی مانع سوزاندن مازوت نشود!

همزمان با افزایش کورونا در پایتخت و ۷ استان بزرگ ایران، غلظت دی اکسید گوگرد در هوای تهران در هفته گذشته دو برابر شده است، در همین رابطه روحانی و دادستان کل کشور در ستاد مقابله با کورونا تاکید کردند که باید قانون هوای پاک اجرا شود، اما معاون دادستان کل،  بخشنامه کرده که هیچ کس ندارد از مصرف مازوت در نیروگاه ها جلوگیری کند.

این در حالی که متاسفانه کیفیت گازوئیل ما هم بد شده است. پنج‌شنبه هم معاونت محیط ‌زیست‌ انسانی گزارش دادند که مقدار سولفور موجود در گازوئیل در بیشتر موارد بالای هزار pmm بوده است در حالی که استاندارد آن پنجاه ppm است.

این دستور دادستان خلاف قوانین سلامتی جامعه است که گفته شده است باید قانون هوای پاک را اجرا کند، در واقع او از نظر امنیتی به این نتیجه رسیده است که باید این مازوت سوزانده شود.

در همین رابطه ، عیسی کلانتری رییس سازمان محیط زیست نیز هشدار داد:  شوربختانه مسئله گوگردی که در سوخت‌های فسیلی بخصوص در مازوت و گازوئیل وجود دارد جان مردم ایران را به مخاطره انداخته است.

او در ادامه افزود: متاسفانه مدیریت شهری، اختیاری برای ایجاد محدودیت و کنترل آن‌ها ندارد.

همچنین پیش از این  انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران، اعلام کرد ه بود که تهران به شدت آلوده شده و باید تهران دو روز تعطیل شود.

رییس محیط زیست نیز در این باره گفته بود : پالایشگاه‌های ما اگر خوب تصفیه کنند گوگرد را از نفت خام بگیرند؛ سوخت‌های گازوئیلی ما استاندارد می‌شود. قبلا بهتر بود، ولی اخیرا احتمالا به خاطر تقاضای زیادی که برای سوخت زمستان هست دقت عمل در تصفیه از بین رفته است.

 

او در ادامه افزوده بود  که پالایشگاه‌های ما بالای ۲۵درصد مازوت تولید می‌کنند. روزی ۴۰۰ یا ۵۰۰ هزار بشکه مازوت تولید می‌شود. این مازوت تولیدی یا باید صادر یا باید مصرف شود، چون اگر انبارها پر شود یا باید پالایشگاه تعطیل شود یا باید آن را مثلا در بیابانی یا جایی بریزند چون نمی‌توانند پالایشگاه را تعطیل کنند؛ چون مردم بنزین می‌خواهند.

کلانتری گفت: این که من قبول ندارم که می‌گویند ما کمبود گاز داریم، به این علت است که مازوت باید جایی مصرف شود که آن را به صنایع سنگین می‌دهند و این آلایندگی‌ها را ایجاد می‌کند.

او هشدار داده است که  منشأ اصلی آلودگی که مازوت است و اگر حذف نشود؛ همین وضع ادامه دارد. این  یک مسئله پیچیده است که یا باید پالایشگاه و نیروگاه تعطیل شود، یا مازوت سوزانده نشود.

 

در همین رابطه ، مجتبی خالدی،  سخنگوی سازمان اورژانس ایران از آماده‌باش مراکز درمانی و بهداشتی در ۸ شهر بزرگ ایران به دلیل آلودگی هوا خبر داد.

اوگفت مراکز درمانی در تهران، اصفهان، قزوین و اراک و قم در حالت آماده‌باش قرار دارند و اورژانس های مشهد، کرج و تبریز نیز در حال انجام جلسه اضطراری هستند.

خالدی افزود:  ۱۲ دستگاه آمبولانس در تهران مستقر شده‌اند.

همچنین سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه هشدار، از آلودگی شدید هوا در هفت کلانشهر کشور از جمله تهران، تبریز، مشهد، اصفهان، اراک، قم و کرج تا پنجشنبه خبر داده است.

 

محسن هاشمی، عضو شورای شهر تهران نیز گفته است:  نباید کاهش تلفات کورونا  را با افزایش قربانیان آلودگی هوا جبران شود

غلظت دی اکسید گوگرد در هوای تهران در هفته گذشته دو برابر شده؛ متاسفانه مدیریت شهری، اختیاری برای ایجاد محدودیت و کنترل آن‌ها ندارد.

مسعود تجریشی، معاون سازمان حفاظت محیط زیست، نیز گفته که این سازمان در نامه به دادستانی درخواست کرده به سرعت جلوی مصرف مازوت در نیروگاه‌ها گرفته شود.

با این حال محسن طرزطلب، مدیر عامل شرکت برق حرارتی، گفت که هیچ‌کدام از نیروگاه‌های تهران از مازوت استفاده نمی‌کنند.

هم‌زمان با آلودگی هوا در شهرهای بزرگ ایران محمدصادق حسنوند، رییس مرکز تحقیقات آلودگی هوای دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت که هر سال حدود ۴۰ هزار نفر در کشور به دلیل مواجهه با غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲/۵ میکرون در هوا جان خود را از دست می‌دهند.

او گفت که این تعداد تقریبا معادل ۱۰ درصد کل موارد فوتی‌هاست.

در ارتباط با این مستندات باید گفت که جان ملت هیچ ارزشی برای حاکمیت اسلامی ایران  ندارد