قرارگاه موشکی سپاه قدس در عراق بمباران شد. اسرائیل و ایران به سکوت درباره آن ادامه می دهند

برخی از رسانه های عربی، حمله به یک انبار موشکی سپاه پاسداران در خاک عراق را به اسرائیل نسبت دادند و اعلام داشتند که در این حمله، شماری از نیروهای وابسته به حکومت ایران کشته شده اند و انبار موشک هایی که حکومت ایران به آن جا قاچاق کرده بود منهدم شده است. اسرائیل و ایران همچنان به سکوت در این زمینه ادامه می دهند.

به نوشته روزنامه های عربی، افرادی که در جریان این حمله هوایی کشته شده اند، همگی از چریک های حزب الله لبنان و حشد الشعبی عراق بوده اند که ار رژیم ایران دستور می گرفتند . در این گزارش آمده است که دست کم دو تن از افراد نیروهای قدس سپاه پاسداران نیز زخمی شده اند.

منابع خبری اسرائیلی گفتند که رژیم موشک هایی را به آن قرارگاه فرستاده بود تا از آنجا به سوریه منتقل کند. به گفته آگاهان، رژیم ایران این موشک ها را با کامیون های بزرگ حمل گوشت به سوریه می فرستاد .

این حمله در ساعت دو بامداد روز گذشته (آدینه) روی داد. شورای عشایر عرب سنی در استان صلاح الدین گفتند که این حمله توسط دو فروند هواپیمای ناشناس صورت گرفته است، ولی احتمال قوی تر آن است که پهپادهای جنگی عامل انجام این حمله بوده اند.

شبکه تلویزیونی العربیه درباره جزئیات حمله چنین گزارش داد:

این قرارگاه در استان صلاح الدین در شمال غرب عراق برپا شده بود که اکثر اهالی آن اهل تسنن هستند و از طرفداران رژیم صدام حسین بوده اند ولی حشد الشعبی که از جانب سپاه قدس فرماندهی می شود و همچنین افراد حزب الله لبنان در آن قرارگاه مستقر شده بودند. شورای عشایر می گوید که موشک های انبار شده از نوع بالیستیک بود که می تواند به آسانی به خاک اسرائیل نیز برسد.

رادیو پیام اسرائیل ماه گذشته از قول منابع نظامی گزارش داده بود که رژیم ایران پایگاهی در خاک عراق برپا ساخته بود تا از آن جا، اسرائیل را هدف حملات موشکی قرار دهد و ادعا کند که در آن نقشی نداشته و حمله از داخل خاک عراق انجام شده و به ایران ارتباطی ندارد.

در ادامه خبر رادیو پیام اسرائیل آمده بود که اسرائیل قصد داشت این پایگاه موشکی و انبارهای آن در خاک عراق را بمباران کند. ولی ایالات متحده از اسرائیل خواستار شد به چنین اقدامی دست نزند، زیرا ممکن است جان سربازان آمریکایی در عراق به خطر افتد.

روزنامه العربیه از قول منابع محلی عراقی نوشت که رژیم ایران در این قرارگاه موشک های بالیستیک ذخیره کرده بود که آن ها را به سوریه بفرستد و از آن جا به لبنان منتقل ساخته و در اختیار حزب الله بگذارد.
اسرائیل پیشتر ابراز نگرانی کرده بود که رژیم ایران یک مسیر زمینی برای ادامه فرستادن جنگ افزار به سوریه، از طریق خاک عراق بر پا کرده است.