قرار است در جلسه وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا در بخارست شروع ساز و کار دور ژدن تحریم ها رسمیت یابد

ایالات متحده بارها همه کشورها شرکت هایی را که با جمهوری اسلامی ایران روابط بازرگانی ایجاد کنند و یا ادامه دهند را تهدید به مجازات های سنگین اقتصادی نموده است

به گزارش های رسیده به نظر می‌رسد که ساز و کار ویژه مالی اتحادیه اروپا رسما کار خود را شروع  خواهد کرد.

ایالات متحده شرکت‌های اروپایی را تهدید به پرهیز از روابط اقتصادی با جمهوری اسلامی نمود و هنوز تصویر روشنی از کارآمدی این راهکار مالی وجود ندارد .

قرار است امروز در بخارست در جلسه وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا شروع ساز و کار ویژه مالی مورد نظر رسمیت یابد خبرگزاری آلمان صبح امروز خبر از شروع کار این نهاد مالی داده است که دفتر آن در پاریس میباشدکه هدف سه کشور فرانسه  و آلمان و بریتانیا از این عمل نجات توافقنامه هسته ای برجام می باشد که ایالات متحده از آن صرف نظر کرده و آن را مردود می‌داند.

ایالات متحده بارها همه کشورها شرکت هایی را که با جمهوری اسلامی ایران روابط بازرگانی ایجاد کنند و یا ادامه دهند را تهدید به مجازات های سنگین اقتصادی نموده است .

خبر گذاری آلمان در رابطه با مبادلات نفتی و مالی از جانب طرفین می نویسد که ایران به عنوان مثال می تواند نفت به اتحادیه اروپا صادر کند ولی پول آن از طریق شبکه های بانکی پرداخت نمی شود بلکه  به شرکتهای اروپایی پرداخت خواهد شد که دارو یا مواد خوراکی و فرآورده های صنعتی به جمهوری اسلامی ایران می فروشند.