قم خواهان ثبت نام طلبه بیگانه شد. آبادان و خرمشهر به صورت قرنطینه کامل درآمد

استاندار قم خواستار ثبت نام ۳۰۵ هزار تن از اتباع و طلبه‌های خارجی ساکن قم در طرح شناسایی افراد مبتلا به کورونا  شد.بهرام سرمست، استاندار قم، افزود: «در استان قم ۲۰۵ هزار نفر از اتباع خارجی به‌اضافه طلاب خارجی جامعه‌المصطفی العالمیه زندگی می‌کنند که باید در طرح شناسایی  کرونا و سامانه آن ثبت نام کنند.»

معاون جامعه المصطفی العالمیه، مرکز تحصیل طلاب خارجی در قم، اعلام کرد که حدود صد هزار طلبه از ۱۳۶ کشور در این مرکز تحصیل می‌کنند.

گفتنی است که  یک صد هزار طلبه جامعه المصطفی العالمیه و ۲۰۵ هزار تن از اتباع خارجی ساکن در قم، در مجموع جمعیت ۳۰۵ هزار نفری اتباع خارجی ساکن قم را تشکیل می‌دهند، جمعیتی که به گفته بهرام سرمست استاندار قم تاکنون مورد غربالگری کرونا قرار نگرفته‌اند

.اسماعیل زمانی، مدیرعامل منطقه آزاد اروند و استاندار خوزستان از قرنطینه شهرهای آبادان، خرمشهر و شادگان در این استان خبر داده و گفت:   از هشتم فروردین‌ شهرهای آبادان و خرمشهر قرنطینه خواهند شد. این اولین اعلام مقامات دولتی در ارتباط با قرنطینه شهرهای ایران است.

موسی خادمی، استاندار لرستان نیز، تعداد مبتلایان به کرونا در این استان را بیشتر از حد انتظار خواند و گفت که تمام توان خود را برای مبارزه با این بیماری و حفظ سلامت مردم به‌کار گرفته‌ایم.

دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان پیشتر اعلام کرد که این استان با جمعیت  یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفری تا پنجم فروردین ماه ابتلای ۵۴۱ نفر به کرونا در این استان تایید قطعی شده و ۶۲ نفر از این تعداد جان‌باخته‌اند.