قهرمانان کشتی آزاد ایران دو مدال طلا آورده و دل مردم ایران را خوش کرده اند، در انتظار مدال های بیشتر امروز و فردا باشیم

کشتی گیران ایرانی همچنان خوب می درخشند و در سومین روز مسابقات جهانی کشتی آزاد که در نروژ برگزار می شود، مصطفی گلشن در وزن ۹۷ کیلوگرم  به مرحله نیمه نهایی رسید.

قرار است او امشب (دوشنبه) با قهرمان جهان که یک آمریکایی است مسابقه دهد. همچنین سه کشتی گیر آزاد ایران نیز امشب به امید رسیدن به مدال طلا ، روی تشک کشتی می روند که برای آن ها آرزوی پیروزی داریم.

یک پیروزی که ملت ایران و دورش دوستان را بسیار خوشحال کرد، پیروزی حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم، در رویارویی با دیوید تیلور

کشتی گیر آمریکایی بود. رسانه های دولتی و حکومتی در ایران کوشیدند به این پیروزی ورزشی ایرانی، جنبه سیاسی بدهند و آن را شکست آمریکا و پیروزی بزرگ ایران دانستند. ولی ورزشت دوستان ایرانی ابراز خرسندی بسیار کردند که در این سیاهی اوضاع در تهران، نور امیدی دل آن ها را روشن کرده است.

آن چه اهمیت این پیروزی را برجسته تر می سازد، آن است که یزدانی در گذشته سه بار از دیوید تیلور شکست خورده بود و اکنون به تنها آن را جبران کرد، بلکه مدال طلای بازی ها را برای ملت ایران به ارمغان آورد و دل های بسیاری را خرسند کرد.

این نخستین مدال طلا برای ورزشکاران ایرانی بود که امیدواریم در مسابقات امشب و روزهای آینده، پیروزی های بیشتری را برای ورزشکاران ایرانی به ارمغان بیاورد.

دومین مدال طلای ورزشکاران ایرانی را در مسابقات دیروز کشتی گیر، ملی پوش ایرانی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم  امیرحسین زارع نصیب ملت ایران ساخت.  زارع در دیدار دیشب، بر رقیب خود از گرجستان با نتیجه ۹ بر ۲ چیره شد.

صدها و شاید هزاران پیام از دیشب تا هنگام تنظیم این خبر در رسانه های اجتماعی انتشار یافته که همگی پیروزی های کشتی گیران آزاد ایران را تبریک گفته اند. برخی از آن ها نوشته اند که این خوش درخشیدن ها در شرایطی است که رژیم نه تنها تسهیلات لازم را در اختیار ورزشکاران ایرانی قرار نمی دهد، بلکه برای شرکت در بازی های بین المللی نیز شرایط و مقررات و محدودیت هایی را علیه آن ها به اجرا می گذارد.