قهرمان سابق بوکس جهان و برادر شهردار کیف:یک ساعت دیگر یا فردا دیر است.همین حالا این جنگ را متوقف کنید

ولادیمیر کلیچکو، قهرمان سابق بوکس جهان و برادر شهردار کیف با انتشار پیام تصویری از جامعه جهانی خواست که هرچه سریعتر روسیه و شخص پوتین را تحت فشار بگذارند تا جنگ بر علیه دولت و ملت اوکراین را پایان دهد.

او در پیام خود می گوید: «شهروندان کشته می شوند و این در قلب اروپا اتفاق می افتد.  شما باید همین الان اقدام کنید تا تجاوز روسیه را متوقف کنید. یک ساعت دیگر یا فردا دیر می شود.  لطفا همین الان اقدام کنید  صبر نکنید، این جنگ را متوقف کنید.»

پوتین رئیس‌جمهوری روسیه بامداد دو روز پیش(پنج‌شنبه)  فرمان حمله تمام عیار به خاک اوکراین را صادر کرد. اوکراین در دو روز گذشته هدف حملات گسترده روسیه از راه دریا، خشکی و هوا قرار گرفته است.

دولت های اروپایی و ایالات متحده همگی حمله روسیه به اوکراین را محکوم نمودند اما رییس جمهوری اوکراین آن را افی ندانسته و در پیام های متعدد خواهان اقدام عملی این دولت ها برای متوقف نمودن حملات روسیه شد.

دولت اسرائیل نیز این حملات را محکوم نموده و ابراز آمادگی کامل نمود تا هر کمکی در زمینه های دیپلماتیک و بشردوستانه را انجام دهد.

پوتین خواهان تسلیم شدن ارتش و دولت اوکراین به روسیه شده است اما رییس جمهوری اوکراین خواهان مقاومت در برابر روسیه و در عین حال پشتیبانی بین المللی از اوراین گردیده است.