قوه قضائیه حکومت دو دانشجوی بازداشتی دانشگاه شریف را به همکاری با  مجاهدین خلق متهم کرد

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه ایران، دو دانشجویی را که به تازگی دستگیر شده‌اند به ارتباط به سازمان مجاهدین خلق و تلاش برای “اقدامات خرابکارانه” متهم کرد.

اسماعیلی بدون اشاره به نام دو دانشجوی بازداشتی گفت: «این افراد به گروه‌های سیاسی مخالف جمهوری اسلامی وصل شدند و با گروهک سیاسی مجاهدین  ارتباط داشتند .آنان  به دنبال اقدامات خرابکارانه در کشور بودند که اقدامات ایذایی انجام دادند و نتوانستند اقدام خاصی انجام دهند».

دو دانشجوی بازداشتی علی یونسی دانشجوی مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف هم‌زمان و امیرحسین مرادی دانشجوی فیزیک این دانشگاه است که  از سوی ماموران امنیتی سپاه پاسداران بازداشت شدند.

سخنگوی قوه‌قضاییه تاکید کرد که  «در بازداشت افراد به حرفه و شغل آنها توجه نداریم و به اتهامات و اعمال آنها نگاه می‌کنیم، وی بدون ذکر نام در ادامه افزود:  «خانواده یکی از دانشجویان هم سال ها پیش از اعضای مجاهدین بودند».

اسماعیلی گفت: این افراد قصد داشتند در شرایط کرونایی کشور با اقدامات خرابکارانه، غائله‌ای درست کنند.

خانواده علی یونسی پیشتر گفته بودند هنگام بازداشت او، ۱۲ مامور سپاه پاسداران علاوه بر ضبط وسایل شخصی، پیشانی‌اش را مجروح کردند.

خواهر علی یونسی در واکنش به این اتهامات گفته که  هیچکس انتظار صداقت از سوی شما را ندارد

آیدا یونسی، با انتشار  ویدئویی در حساب توییتر خود گفته که  برادرش آن‌قدر در تحصیل و کارش غرق است که عملا فرصتی برای کار دیگری پیدا نمی‌کند.

خانم یونسی همچنین از احتمال شکنجه و اخذ اعترافات اجباری سخن می‌گوید و چنین کاری در زندان‌های جمهوری اسلامی را محتمل و مسبوق به سابقه می‌داند.

علی یونسی، برنده مدال نقره المپیاد نجوم کشوری سال ۹۵ و مدال طلای المپیاد نجوم سال ۹۶ است.  او همچنین، دارنده مدال طلا در دوازدهمین المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک که در چین برگزار شد، بوده است.