نهادهای امنیتی حکومت ایران  و همچنین شورای عالی امنیت ملی درباره ناپدید شدن  برادران صدرالساداتی سکوت کرده اند

 

 

برادران صدرالساداتی با نام ها ی مهدی و  رضاو روح الله که هر سه روحانی‌اند،وروح الله عضو مجلس خبرگان رهبر ی به تازه گی با انتشار فیلمی اقدام به افشاگری وسیعی از فسادهای اقتصادی کلان مقامات حکومتی  ایران از جمله علی شمعخانی و خانواده اش کرده بودند،  به طرز مشکوکی ناپدید شده اند .

به گزارش خبرگزاری  ایرنا، مهدی و آخوند  روح الله و رضا ‎صدرالساداتی ۴ روز پیش از طریق هواپیمایی فرودگاه تهران قصد رفتن  به بندرعباس را داشتند ، اما از آن تاریخ به بعد هیچ اطلاعی از آنان در دست نیست و تلفن همراهشان نیز خاموش است.

 به گزارش برخی منابع خبر ی مهدی صدرالساداتی در چند مورد، بخش‌هایی از پرونده‌های فساد فرزندان، بستگان و در مواردی برخی مقام‌های جمهوری اسلامی را فاش کرده است.و اخیرا نیز اطلاعاتی درباره ثروت خانوادگی علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی و از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران، را منتشر و همسر شمخانی، فرزندان و دامادهای او را متهم کرد که با استفاده از رانت و سوءاستفاده از موقعیت او، اقدام به برج‌سازی کرده و از طریق فعالیت‌های غیرقانونی صدها میلیارد تومان سود برده‌اند.

در این گزارش امده است که دو روز پیش از انتشار خبر ناپدید شدن برادران صدرالساداتی، اخبار غیررسمی درباره استعفای شمخانی از سمت دبیری شورای عالی امنیت ملی منتشر شد، اما مقام‌های دولتی این اخبار را رد کردند.

سپاه پاسداران ومقامات قضایی و امنیتی حکومت ایران در باره خبرمفقودی براداران صدر الساداتی  اعلام کرده اند  که این موضوع در حال بررسی ورسیدگی است و تاکنون هیچ کدام از این افراد بازداشت و دستگیر نشده اند.

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه حکومت ایران، درباره ناپدید شدن برادران صدرالساداتی گفته بود  که این افراد «بازداشت نشده‌اند و بقیه ماجرا به زودی مشخص می‌شود».

برادران صدرالساداتی از مریدان آخوند غفار عباسی استاد عرفان در قم هستند که وی یکی از  مخالفان سرسخت علی خامنه ای است .

خبرگزاری‌های نزدیک به سپاه پاسداران، به نقل از دو نماینده قم، در این باره نوشت که روح‌الله صدرالساداتی، عضو مجلس خبرگان و دو برادرش رضا و مهدی، در قم خبر هستند اما  پدر این سه برادر این خبر را تایید نکرده است.

آخوند مجتبی ذوالنوری، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خبرداد که آقایان صدرالساداتی ربوده و مفقود نشدند و کسی هم آنها را به جایی منتقل نکرده است ،آنها در قم هستند.

پدر برادران صدرالساداتی نیز گفته است :‌ «آنها دروغ می گویند .خبری تایید شده از حضور این افراد در قم یا جای دیگری به دست ما نرسیده است».

تاکنون نهادهای امنیتی چون وزارت اطلاعات، سازمان اطلاعات سپاه پاسداران و همچنین شورای عالی امنیت ملی درباره وضعیت برادران صدرالساداتی توضیحی ارائه نکرده‌اند.