لاریجانی: آتش سوزی در کشتی ها را آمریکا براه انداخت تا ما را متهم سازد

لاریجانی: آتش سوزی در کشتی ها را آمریکا براه انداخت تا ما را متهم سازد

در تلاش آشکار به هدف دور ساختن اتهامات تروریستی از رژیم ایران، اکنون علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران ادعا می کند که  انفجار چند روز پیش دو نفتکش در دریای عمان کار آمریکاست. مقامات حکومت ایران پیشتر ادعا کرده بودند که عامل این اقدام تروریستی، عربستان سعودی بوده است. علی لاریجانی در توجیه ادعای خود گفت که ایالات متحده می خواهد به هر قیمت که شده، با ایران وارد جنگ شود.

پرزیدنت ترامپ و وزیر خارجه آمریکا بارها گفته اند که قصد جنگ با ایران را ندارند و حتی در پی برانداختن رژیم نیستند، بلکه می خواهند که حکومت ایران از فتنه گری دست بردارد.

برخی تحلیلگران می گویند که خود رژیم ایران است که با یاغیگری و عملیات تحریک آمیز می کوشد ایالات متحده را به جنگ بکشاند.

تحلیلگر رادیو پیام اسرائیل ارزیابی کرده بود که رژیم ایران قصد جنگ مستقیم با ایالات متحده را ندارد، بلکه به تاکتیک جنگ نیابتی و جنگ فرسایشی روی آورده است.

لاریجانی در ادامه سخنان خود گفت:  با توجه به سوابق تاریخی آمریکا در این زمینه که در جنگ جهانی، آمریکایی ها کشتی های خود را در نزدیکی های ژاپن مورد هدف قرار دادند تا توجیه لازم برای خصومت را فراهم کنند.آمریکا را مسئول انفجار نفتکش‌ها دانست.

مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا گفته است: اگر چه ایالات متحده  “بدون تردید” ایران را در حمله به نفتکش‌ها مقصر می داند اما هیچ گاه کشورش به دنبال جنگ با ایران نیست.

وی افزود:  ملت آمریکا گرفتار باند سیاسی بی‌آبرویی شده‌اند که پس و پیش حرف‌های خود را محاسبه نمی‌کنند،و بسیاری از دولتمردان  امریکایی برای آنان تصمیم می گیرند .

لاریجانی با تمسخر گفت:  اما بخش فکاهی ماجرا در اظهارات پمپئو نهفته است که توصیه کرد ایران در مقابل اقدامات سیاسی و دیپلماتیک از دیپلماسی استفاده کند که این مطلب از زبان پمپئو واقعا شیرین است.

این واکنش، در واقعیت نوعی تائید اتهامات ایالات متحده درباره مسؤولیت حکومت ایران است که تلاش های دیپلماتیک را به عملیات تروریستی و خرابکاری پاسخ گفته است.

یک دیدگاه

  1. اگر آمریکا بخواهد با کشوری وارد جنگ شود، لُزومی ندارد با کوباندن ھواپیما به برجھای دو قلو و یا منفجر کردن کشتیھا به خود آسیب بزند۰ چرا این کارھای تروریستی را بکنند وقتی یه دنیا دلیل برای حمله دارند و ھمه دنیا ھم با آمریکا موافقند؟ حَنات دیگه رنگی نداره! کودکِ لوس و نُنُرِ من۰ کارھای تروریستی توی خونتونِ۰

Comments are closed.