لاریجانی اعتراف می کند که رژیم ایران در دفاع از ترور فلسطینی، در جهان اسلام تنها مانده است

اعضای هیات نمایندگی گروه تروریستی حماس که در اوایل هفته به تهران آمدند، همچنان به دیدارهای خود با سران و بلندپایگان رژیم ادامه می دهند. رادیو پیام اسرائیل پیشتر گزارش داده بود که هدف اصلی از آوردن این هیات به تهران، فشار آوردن بر حماس به منظور پیوستن به حمله موشکی علیه اسرائیل، در صورت بروز جنگ میان ایران و ایالات متحده بوده است. ولی سران رژیم در گزارش های خبری، تنها از آن چه که به صلح بین اسرائیل و فلسطینیان مربوط می شود سخن می گویند و در مورد حملات موشکی، تنها از آن با اصطلاح “لزوم ادامه مبارزه مسلحانه” نام می برند.

علی لاریجانی رئیس مجلس، در دیداری که امروز (چهارشنبه) با صالح العاروری و هیات همراه او داشت، ادعا کرد که حمایت از عملیات خشونت بار فلسطینی ها یک واجب اسلامی محسوب می شود. لاریجانی گفت که “مقاومت” (به مفهوم ادامه عملیات تروریستی علیه اسرائیل) “تنها راه ایجاد پشیمانی در دشمنان فلسطین است”.

آگاهان می گویند که از دیدگاه علی لاریجانی، آن چه که وی “دشمنان فلسطین” می خواند، رهبران کشورهای عرب حوزه خلیج فارس هستند که در سال های اخیر به تدریج از فلسطینی ها و به ویژه گروه های تروریستی آن ها دور شده است و نوعی همکاری های محرمانه و آشکار را با اسرائیل در پیش گرفته اند.

کشورهای عرب شمال آفریقا نیز از سال ها پیش، فلسطینیان را به حال خود رها کرده اند و همچنین کشورهای مسلمان دیگر در جهان نیز، ادامه عملیات تروریستی فلسطینی را که مورد حمایت فعال رژیم ایران است، نکوهش می کنند.

لاریجانی در دیدار امروز با سرکردگان حماس همچنین گفت: « سیاست جمهوری اسلامی همیشه حمایت از مردم مظلوم فلسطین بوده و مساله فلسطین را با حساسیت تام پیگیری می‌کند».

رئیس مجلس شورای اسلامی در عین حال اعتراف کرد که رژیم ایران در این سیاست، تنها و منزوی مانده و این در حالی که دیگر کشورهای اسلامی به اسرائیل نزدیک شده اند. لاریجانی در این زمینه گفت: «شوربختان، تا پیش از این ارتباط برخی کشورهای اسلامی با اسرائیل پنهانی بود اما امروز به صورت علنی درآمده است».

با این همه، لاریجانی ادعا کرد که پیروزی نهایی نصیب تندروها خواهد شد، و در توجیه این دیدگاه گفت: «دشمنان فلسطین در میان اعراب، ذر پروژه‌های دیگر خود همچون سوریه و عراق ناموفق بودند که در موضوع فلسطین نیز اینگونه خواهد بود؛  چرا که ظرفیت امروز گروه‌های فلسطینی و حزب‌الله با گذشته قابل مقایسه نیست».

2 دیدگاه‌

  1. با سلام من سالهای زیادی هست که شنونده رادیو اسرائیل هستم ولی واقعا هنوز درک نمیکنم چرا شما از فلسطینی هایی که از مال و ان و ناموس خود دفاع میکنند بعنوان تروریست یاد میکنید

Comments are closed.