لاریجانی در سفر به بیروت ، حزب الله را پشتیبان ملت لبنان می خواند و به دولت بیروت وعدۀ کمک مالی می دهد

علی لاریجانی، با آن که رئیس قوه قانونگذاری است، ولی خود را از مسئولان روابط دیپلماتیک رژیم نیز می داند و بخشی از ماموریت سپاه قدس در کشتار مردم منطقه را نیز به عهده می گیرد. در همین راستا بود که علی لاریجانی سفر خود به لبنان و سوریه را انجام داد. این نخستین بار نبود که لاریجانی به انجام چنین ماموریت هایی می پرداخت.

رئیس مجلس شورای اسلامی، در دیدار از لبنان، از جمله وعده داد که رژیم ایران به دولت بیروت کمک مالی اعطا خواهد کرد. لبنان در اثر بحران سیاسی طولانی، که از فتنه گری های حزب الله در آن کشور ناشی می شود، در سال های اخیر با مشکلات مالی گسترده ای روبرو شده و از ایالات متحده و کشورهای اروپایی تقاضای پشتیبانی مالی کرده است.

علی لاریجانی در حالی چنین وعده مالی به دولت جدید لبنان می دهد که خود ایران با مشکلات مالی درمان ناپذیری روبرو می باشد که از ادامه تحریم های اقتصادی از جانب ایالات متحده سرچشمه می گیرد. رژیم ایران در گذشته نیز به لبنان پیشنهاد اعطای جنگ افزار رایگان داده بود که آن هم از جانب دولت بیروت رد شد، زیرا موجب افزایش نفوذ رژیم ایران و تقویت حزب الله می گردید که برای منافع ملی لبنان بسیار زیان آور است.

لاریجانی هنگام دیدار از بیروت، ادعا کرده گفت: «حزب الله پشتیبان ملت لبنان است». این سخنان در حالی بیان می شود که حزب الله به عنوان عامل دست نشانده رژیم ایران، می کوشد خاک لبنان را به پایگاه دست اندزایِ جنگیِ رژیم ایران علیه اسرائیل مبدل سازد – و این در حالی که این گونه فعالیت مخرب، نه فقط امنیت لبنان را به خطر می اندازد، بلکه ممکن است آن کشور را به یک ویرانه مبدل کند.

کارشناسان نظامی و امور امنیتی اسرائیل هشدار داده اند که اگر حزب الله به هر علتی، به شلیک موشک های نقطه زن به خاک اسرائیل دست بزند، لبنان به دنبال واکنش دفاعی اسرائیل، به عصر حجر باز خواهد کشت.

اسرائیل و لبنان هیچگونه نزاع یا اختلافی با هم نداشته و ندارند – و تنها حزب الله است که به کمک پول و اسلحه رژیم ایران، و در تلاش بیهوده برای نابودی اسرائیل، به عنوان مزدور یک دولت خارجی در وطن خود عمل می کند.

علی لاریجانی به بیروت رفته بود تا با نخست وزیر جدید آن کشور، حِسان دیاب دیدار کند و به او توصیه نماید که به همکاری با حزب الله و رژیم ایران ادامه دهد.

لاریجانی در یک همایش رسانه ای در سفارت ایران در بیروت گفت: «وظیفه ما ایجاب می کند که در کنار لبنان باشیم». این ابراز حمایت به هدف آن است که لبنان همچنان پایگاه دست اندازی رژیم ایران علیه اسرائیل قرار گیرد.

رئیس مجلس در ادامه سخنان خود عملا اعتراف کرد که گروه حزب الله به عنوان بازوی عملیاتی یک رژیم بیگانه در لبنان، توسط رژیم ایران برپا شده است. او در این رابطه گفت: «ما حمایت خود را از “مقاومت” پنهان نمی کنیم». رژیم ایران، گروه های تروریستی از قبیل حزب الله و حماس را که تحت حمایت خود گرفته، “جبهه مقاومت” می نامد.

لاریجانی گفت: «حزب الله برخلاف ادعای بعضی ها، یک نهاد تروریستی نیست، بلکه پشتیبان ملت لبنان است». یادآوری می شود: ایالات متحده و چندین کشور غربی دیگر، حزب الله را در فهرست گروه های ترور قرار داده اند.