لس‌آنجلس تایمز اعلام کرد: بایدن گفته است که عجله‌ای برای استیضاح ترامپ ندارد

به گزارش روزنامه لس‌آنجلس تایمز، رئیس‌جمهوری جدید آمریکا عجله‌ای برای آغاز به کار روند استیضاح دونالد ترامپ از سوی سنا ندارد.

در این گزارش آمده است که جو بایدن گفته است که  مشکلی با به تعویق افتادن روند استیضاح ترامپ تا ماه آینده میلادی ندارد، زیرا در این صورت زمان بیشتری برای راه اندازی دولت نوپای خود در اختیار خواهد داشت.

او در ادامه  افزود:  جزئیات پیشنهاد میچ مکانل رهبر اقلیت سنا برای برگزاری محاکمه رئیس‌جمهوری پیشین در ماه فوریه را ندیده اما هر چه زمان بیشتری در ابتدای کار وجود داشته باشد، بهتر است.

پیشتر نیز در این راستا نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد که کیفرخواست اتهام علیه ترامپ روز دوشنبه آینده به مجلس سنا فرستاده خواهد شد.

چاک شومر رهبر اکثریت مجلس سنای آمریکا نیز اعلام کرد، دوشنبه آینده، استیضاح دونالد ترامپ به مجلس سنا ارائه خواهد شد. این مقام آمریکایی در ادامه با بیان آن‌که آغاز این فرایند می‌تواند ترامپ را برای همیشه از در دست گرفتن قدرت به‌عنوان رئیس‌جمهور منع کند، افزود: «متن استیضاح را به مجلس سنا تحویل خواهیم داد. سنا این محاکمه را برگزار می‌کند. این محاکمه‌ای کامل و دادرسی عادلانه خواهد بود.»

رئیس اکثریت دموکرات سنا در ادامه یادآور شد روند محاکمه دونالد ترامپ در سنا از هشتم فوریه، آغاز می‌شود.