لوموند: اسرائیل شهر پاریس را به یکی از مراکز اطلاعاتی اصلی خود علیه ترور مبدل ساخته است

روزنامه فرانسوی لوموند در گزارشی ادعا می کند که شهر پاریس به یکی از مراکز عملیاتی سرویس امنیت خارجی اسرائیل مُوساد Mosad علیه سازمان های ترور فلسطینی، عربی و اسلامی مبدل شده است.

نخست وزیر اسرائیل ماه گذشته فاش ساخته بود که موساد اطلاعات مهمی درباره توطئه های خرابکاری در خاک فرانسه در اختیار دولت پاریس قرار داده بود که توانست از وقوع توطئه ها جلوگیری کند و جان افرادی را از مرگ نجات دهد.

اکنون روزنامه لوموند می نویسد که ماموران موساد در پاریس مستقر شده اند و از آن جا عملیاتی را علیه سازمان های ترور هدایت می کنند.

به نوشته این روزنامه، یکی از عملیات اسرائیل، ترور یکی از سرکردگان حماس در امیرنشین دوبی بود. این تروریست که محمود المبحوح Al Mabhuh نامیده می شد، مسوول تهیه جنگ افزار برای حماس بود و اسرائیل از مدت ها پیش او را تعقیب می کرد و بالاخره در هتلی در دوبی، به قتل رسید. پیکر المبحوح در اطاق او در داخل هتل شناسایی شد.

روزنامه لوموند نوشت که مرکز عملیاتی اسرائیل در پایتخت فرانسه یکی از هتل های پاریس است که ماموران اسرائیلی مرتبا به آن رفت و آمد می کنند.

مقامات اسرائیلی و فرانسوی هنوز به این گزارش واکنشی نشان نداده اند.

نخست وزیر اسرائیل هفته پیش فاش ساخت که ماموران این کشور در شناسایی و کشف توطئه تروریستی حکومت اسلامی ایران برای ایجاد انفجار در همایش سالیانه سازمان مجاهدین خلق ایران سهیم بوده اند. به دنبال افشای این ماجرا، یک زن و شوهر در بلژیک بازداشت شدند و یک دیپلمات ایرانی در آلمان دستگیر گردید و دولت اتریش از او سلب مصونیت دیپلماتیک کرد. همچنین گفته می شود که یک فرد دیگر نیز در فرانسه در بازداشت به سر می برد.

حکومت اسلامی ایران هرگونه دخالت در این توطئه را نادرست خواند و ادعا کرد که زن و شوهر بازداشت شده در بلژیک، خود از اعضای مجاهدین بوده اند و آن سازمان برای کسب شهرت، چنین توطئه ای را به راه انداخته بود.

یادآوری می شود هنگامی نیز که ندا آقا سلطان در جریان تظاهرات مردمی در تهران، از گردن هدف گلوله قرار گرفت و به طرز فجیعی فوت کرد، مقامات حکومت ایران ادعا کردند که خود ندا به گردن خویش تیراندازی کرده بود، و یا آن که یکی از همرزمانش به سوی او شلیک کرده بود.

روزنامه لوموند در گزارش خود، از قول یکی از ماموران پیشین سرویس اطلاعات خارجی فرانسه، که از او نام نبرد، نوشت که شهر پاریس نه تنها مرکز عملیاتی موساد اسرائیل است، بلکه سازمان های اطلاعاتی روسیه و چین و چند کشور دیگر نیز در پاریس فعالیت گسترده ای دارند.

لوموند در ادامه گزارش خود ادعا کرد که اسرائیل کوشیده بود شماری از ماموران اطلاعاتی سرویس امنیت خارجی فرانسه را نیز به سود خود بسیج کند.