لوموند: به دنبال گزارش ها از جانب موساد اسرائیل، فرانسوی ها نسبت به سرنوشت زم نگران بودند

موساد و چند سرویس اطلاعاتی دیگر در باره روح الله زم به مقام‌های فرانسوی هشدار داده‌ بودند که احتمالا حکومت ایران برای  زم “برنامه‌ای” دارد و او به “هدفی” برای رژیم ایران تبدیل شده است

روزنامه فرانسوی لوموند در گزارشی  درباره دستگیری روح الله زم توسط سپاه پاسداران  نوشت: دستگاه‌های اطلاعاتی فرانسه از دو سال پیش پس از دریافت گزارش‌هایی از سرویس‌های امنیتی اسرائیل از جمله “موساد”، سازمان اطلاعات و عملیات خارجی اسرائیل، نسبت به وضعیت امنیتی روح‌الله زم در فرانسه نگران بودند.

در  این گزارش لوموند نوشت : موساد و چند سرویس اطلاعاتی دیگر در باره روح الله زم به مقام‌های فرانسوی هشدار داده‌ بودند که احتمالا حکومت ایران برای  زم “برنامه‌ای” دارد و او به “هدفی” برای رژیم ایران تبدیل شده است. به همین دلیل زم از دو سال پیش از سوی نیروهای امنیتی فرانسه به طور دائمی و از نزدیک محافظت می‌شد.

این روزنامه فرانسوی نوشت :  دستگاه‌های امنیتی فرانسه احتمالا تا شب پیش از پرواز روح‌الله زم به عراق سعی کرده‌اند او را از این سفر منصرف کنند اما خود زم احتمال خطر را رد کرده است و گفته است که در عراق تحت محافظت است. احتمالا زنی از آشنایان زم، در نهایت او را متقاعد کرده است که برای دریافت کمک‌های مالی به عراق برود.

مهسا رازانی، همسر زم، پیشتر گفته بود که همسرش در بغداد ربوده شده و دولت فرانسه اطلاع داشته که او راهی این شهر است.

در واکنش به این واقعیت که همسر روح الله زم از خانم شیرین نجفی دفاع کرده و گفته است که او در ربودن همسرش نقشی نداشته، یک تحلیلگر ایرانی، آن را شگرد دیگری از جانب سپاه پاسداران دانست که می کوشد مخالفان رژیم را تا آن جا که می تواند، گمراه کند.

ایرج مصداقی تحلیلگر ایرانی، در ارزیابی خود، از جمله نوشت : از نظر من دستگاه امنیتی با تهدید وتطمیع و وعده و وعید و … همسر روح‌الله زم را همراه خود کرده و از طریق او می‌کوشد دو عامل خود شیرین نجفی و وفا نیکفر را سفید کند و سناریو‌های امنیتی و اطلاعاتی را پیش ببرد. به حرف‌های همسر روح‌الله زم مطلقا نباید توجه کرد.

 

4 دیدگاه‌

 1. فرانسه به هیچوجه نگران نیست. گول این حرفهای گمراه کننده را نباید خورد. اینها با پشتیبانی از رژیم اخوندی چهل سال است که کمک به پابرجایی اخوندها کرده اند.

  ایا باید یادمان برود که خمینی در فرانسه نگاهداری شد و با یک هواپیمای فرانسوی هم وجود ننگینش را وارد تهران کردند؟

 2. من نظرم این است که روح الله زم خود جزو از رژیم بوده اکثر خبر را بخشی از رژیم به روح الله زم می داد من قبلا هم گفتم که رژیم فقط و فقط دو تا دشمن دارد یک دشمن داخلی شورای ملی مقاومت و یک دشمن خارجی اسرائیل بقیه یا خود رژیم آنها را به خارج فرستاد مراجعه کنید به گفتگوی سید محمد حسینی شومن با شهرام همایون ،ویا رژیم چنان نفوذی کرد ه به دستگاه به اصطلاح مخالفین که آنها را جزو نیروی سربازان گمنام امام زمان تبدیل و بخش خارج کشوری سپاه به حساب می آیند کسانی که از تروریسم سپاه حمایت می کنند و یا موقعی که امریکا سپاه را در لیست تروریستی قرار می دهد ناگهان گویندگان و مفسران و کنشگران با لباس سبز در شبکه‌های تلویزیونی ظاهر می شوند و یا موقعی انتخابات
  با کروات بنفش در تلویزیون ظاهر می شوند و هر سال دو بار آلترناتیو سازی می کنند وووو بگذارید یک جوک که مربوط است به کشور اسرائیل را بگویم تا متوجه شوید آنچه که همه این به اصطلاح تحلیلگران و کارشناسان و کنشگران می با فند و ۹۸درصدشان با بخشی از نظام در ارتباطند و وقتی یقه شان را می گیری که تو ایرج مصداقی در سوئد چگونه از داخل سلول زندان خبر داری می گوئید در سپاه افراد ناراضی هستند که این اخبار را به ما منتقل می کنند و همان اطلاعات سپاه پاسداران منظورشان است و یا وزارت اطلاعات آخوندها که روح الله زم و …صدها نفر دیگر چهل سال ایران را به ویرانی تبدیل، ولی بعضی هاا در لندن و گوشه و کنار دنیا به نان و نوای رسیدن،. ما دشمنان قسم خورده آخوندها از همه اینها خبر داریم و کارهای اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات آخوندها همراه با تمام تحلیگران و کنشگران گمنام و پرستوهای زشت خوی را که باعث خنده و شادی ما میشوند بگذارید یک جک را عرض کنم جاسوس فلسطینی بنام ابو علی ?می گویند فلسطینیها تصمیم گرفتن یک جاسوس به اسرائیل فرستادن بنام ابو علی و مدتی گذشت از ابو علی خبری نشد جاسوس دیگری فرستادن اسرائیل تا ببیند چه بر سر ابو علی آمد فرد دوم هم به اسرائیل آمد تا خبر بگیرد کار اسانی نبود با احتیاط از یک اسرائیلی پرسید آیا مرد عربی بنام ابو علی را می شناسد اسرائیلی گفت منظورت ابو علی جاسوس? است در فلان هتل زندگی می کند کم کم مرد فلسطینی متوجه شد که همه شهر ابو علی جاسوس را می شناسند ?سربازان گمنامامام زمان و پرستوهای زشت خوی آخوندها در خارج کشور موجب خنده ما مخالفان هستند و مثل گاو پیشانی سفید قابل شناسایی ?

 3. طبق سرنخی که بدست آمده ابتدا توسط نیک فرد فریب خورده و سپس توسط شیرین نجفی که او را به عراق آورده و دستگیر شده وزارت اطلاعات با توسط به پرستو و همراه فریب او را به عراق کشانده و با دو عامل نفوذی خود از دستگاه امنیتی فرانسه جدا و کار تمام کرده دستگیری او بهتر از ترور بود و خامنه ای واقعا سیاستمدار است

 4. این بابا اخوند، جزو رژیم خونخوار اخوندی است.

  این خبرها برای ان است که فکر مردم را از ایدز زده های لرد و کشتار خونین کردها منحرف کنند.
  در ضمن حسن شریعتمداری (بابا اخوند) در لندن داره در باره تجزیه ایران کوشش میکنه. پس اخوندها میخواند که ذهن مردم را گمراه کنند که کشورمان را تکه تکه کنند. دریای مازندران یادمان نرود.

  ای وای بر ما که گرفتار چندین گروه رنگارنگ ضد ایرانی شده ایم.

Comments are closed.