لیندسی گراهام: باید با ماجراجویی های خطرناک رژیم ایران، قاطعانه رویارویی کرد

لیندسی گراهام: باید با ماجراجویی های خطرناک رژیم ایران، قاطعانه رویارویی کرد

یک سناتور پرنفوذ آمرکایی، سناتور لیندسی گراها خواستار رویارویی قاطعانه با عملیات ماجراجویانه حکومت ایران در خاورمیانه شد.

سناتور گراهام، به شبکه تلویزیونی فاکس‌نیوز در این زمینه گفت : حکومت ایران روزبه‌روز خطرناک‌تر می شود اگر همچنان به تهدیدهایش ادامه دهد و دوباره به خطوط بحرانی نزدیک شوند و اگر برنامه غنی‌سازیشان را از سر بگیرند و به حدی نزدیک شوند که سلاح نظامی بسازند، اسرائیل آن را متوجه خواهد شد.

رئیس کمیته قضایی سنای آمریکا در ادامه سخنانش افزود: «بهترین کاری که رییس‌جمهوری می‌تواند انجام دهد این است که زیاده خواهی های رژیم ایران را  متوقف کند. و به حکومت بفهماند که اجازه چنین کاری را به آنها نخواهد داد.»

سناتور گراهام در توصیف ماهیت رژیم ایران گفت:  «آنها جنایتکارترین حکومت روی زمین هستند.و همیشه به  دنبال شکاف انداختن و تنش بین اروپایی‌ها و آمریکاست. و تسلط نیروهای تروریستی خود در منطقه هستند اگر اروپایی ها کار ی نکنند، این نوع تنش‌ها ممکن است به یک جنگ بزرگ  منجر شود.»

لیندسی گراهام در ادامه افزود: «بر اساس شناخت  شخصی‌ام از بنیامین نتانیاهو، اسرائیل نمی‌تواند اجازه دهد که آیت‌الله‌های ایران به بمب هسته‌ای دست یابند. همچنین آمریکا هم نباید چنین اجازه‌ای بدهد.»

سناتور گراهام در مورد خط قرمز خود درباره حکومت ایران گفت: «خط قرمز من این است که اگر دوباره اختلال و مزاحمتی در حمل و نقل در تنگه هرمز رخ دهد که با ایران ارتباط داشته باشد، نیروی دریایی‌شان را نابود کنید و  پالایشگاه‌هایشان را بمباران کنید. باید کاری کنیم که درد را احساس کنند. من از اشغال ایران صحبت نمی‌کنم. من از پیاده کردن نیرو در ایران صحبت نمی‌کنم. اما اگر آن‌ها به سطح قبلی غنی‌سازی اورانیوم بازگردند که به ساخت سلاح هسته‌ای منجر می شود، ما نیاز داریم که با اسرائیل و دیگر متحدین‌مان مشورت کنیم و به نتیجه‌ای برسیم که آن‌ها را باز داریم.»

«علی شمخانی» دبیر شورای عالی امنیت ملی پیشترگفت: جمهوری اسلامی ایران، ترامپ و اظهارات وی را جدی نمی گیرد.

محمد جوادظریف وزیر خارجه حکومت ایران گفته بود: ترامپ به دنبال جنگ با ایران نیست، اما ممکن است به رویارویی کشانده شود.

یک دیدگاه

Comments are closed.