ماجرای جنجالی شنود تلفن بنی گانتس توسط رژیم ایران، به یک جنجال انتخاباتی در اسرائیل مبدل شده که گسترش می یابد

هکرهای حکومت ایران به تلفن دستی بنی گانتس رقیب عمده نتانیاهو در تشکیل کابینه آینده اسرائیل رخنه کرده و همه اطلاعات موجود در آن را سرقت کرده اند

بیست و سه روز مانده به انتخابات پارلمانی در اسرائیل، رقابت بین دو جبهه عمده رقیب، به اوج تازه ای رسیده و طرفین یکدیگر را به اَعمالی متهم می سازند که حکومت اسلامی ایران در مرکز آن قرار دارد.

سخن از انتشار خبر هفته پیش بود که به موجب آن، هکرهای حکومت ایران به تلفن دستی بنی گانتس رقیب عمده نتانیاهو در تشکیل کابینه آینده اسرائیل رخنه کرده و همه اطلاعات موجود در آن را سرقت کرده اند.

اکنون دستیاران بنی گانتس در مقام رهبر جبهه حزبی موسوم به آبی و سفید، شخص نتانیاهو و اطرافیان او را متهم می سازد که همه اخبار منتشر شده، توطعه ای در جانب آنان، و به این هدف بوده که بنی گانتس را فردی نالایق معرفی کنند که ممکن است حکومت ایران از او کلاشی کند.

حزب لیکود به رهبری نتانیاهو، حتی فیلم کوتاهی در آستانه انتخابات منتشر ساخت که در آن ادعا شده که حکومت اسلامی ایران توانسته است بر گانتس چیره شود و امنیت اسرائیل به خطر افتاده است.

این ادعای انتخاباتی، از جانب جبهه حزبی آبی و سفید مورد نکوهش شدید قرار گرفته و هشدار داده شده که این جبهه حتی ممکن است علیه حزب لیکئود و این شیوه آن در بدنام کردن رقبای نتانیاهو به دیوان عالی عدالت اسرائیل شکایت برد.

آن چه سوء ظن آگاهان سیاسی را در مورد نادرست بودن افتراهای انتشار یافته شدت بخشید، پخش این ادعا بود که در تلفن دستی بنی گانتس نوعی مکالمات و یا شاید مکاتبات با یک بانو وجود دارد که ممکن است موجب بدنامی او شود و موجب باجگیری حکومت ایران قرار گیرد.

در گزارش های پیشین گفته شده بود که هیچ مشخص نیست که آیا هکرها ماموران حکومت ایران بوده اند و یا هاکرهای غیر ایرانی از اطلاعات را به رژیم ایران فروخته اند.

نکته دوم آن که حتی اگر سرویس امنیت داخلی اسرائیل به این ماجرا پی برده، هنوز هم هیچکس جز شخص گانتس و هکرها نمی دانند که در تلفن دستی او چه نوع اطلاعاتی وجود داشته است.

جبهه حزبی آبی و سفید، بی آن که از شخص نتانیاهو و یا مقامات دفتر او نام برد، اعلام داشت که از دادگاه خواهد خواست که بررسی کند کدام اداره دولتی و با چه هویتی، این مطالب را در اختیار رسانه های اسرائیلی قرار داده است.

این جبهه سیاسی اعلام کرد که سوء استفاده از نهادهای ملی از قبیل سرویس امنیت داخلی اسرائیل (شابک) به هدف بدنام ساختن رقیبان سیاسی، یک تخلف و جرم وخیم است که باید نهادهای دادگستری اسرائیل آن را مورد پیگرد قرار دهند.

در مقابل، طرفداران لیکود می گویند که بنی گانتس باید با صداقت اعلام کند که رئیس شاباک دقیقا به وی چه گفته و چه مطالبی در تلفن دستی او وجود داشته که مورد سرقت قرار گرفته است.

آگاهان ارزیابی می کنند که این جنجال در روزهای آینده نیز ادامه خواهد داشت و حتی ممکن است گسترش یابد.

یک دیدگاه

  1. جمهوری اسلامی ایران از بنیامین نتانیاهو میترسد برای همین است با این فیلم و سکانسها در صدد جنگ روانی است که فضایی برای بنی گانتس فراهم سازد که اسرائیل را به محاصره کشیده و اهداف ضد یهود و ضد بشری رادر منطقه پیش ببرد اما بنی گانتس فردی نیست که بتواند از اسرائیل و بنی اسرائیل حمایت کند گرچه انسانی با شرف و محترم است چون از تبار بنی اسرائیل است من به ایشان توصیه می کنم از انتخابات اسرائیل کلا کناره گیری کند تا بنیامین نتانیاهو به دولت جدید ایشان را دعوت نماید . جمهوری اسلامی ایران از اقتدار و عظمت بنیامین نتانیاهو می ترسد . بنیامین نتانیاهو رهبری است اینده نگر که محبوب اسمان و زمین است . بنیامین نتانایاهو قابلیت رهبری جهان بر علیه شرارت را دارد درود و برکت بر ایشان باد .ایرانیان اسلامی نمی دانند که بنی اسرائیل از تبار اسرائیل همه پیوسته و وارسته و فرهیخته به فکر و اینده اسرائیل هستند ما اسرائیلیان به این قانون اسمانی خود می بالیم یکی برای همه همه برای یکی و این قانوناسرائیلیان استوره نور و عدالت یعقوبی برای سلطنت اسرائیلی داوود است . درود وبرکت بر اسرائیل درود وبرکت بر بنی اسرائیل باد تا ابد

Comments are closed.