مادر و دختری که زیباترین زنان اسرائیل محسوب می شوند، به اتهامات مالیاتی روانه زندان شدند

خانم “بار رافائلی” (راست) زیباترین مانکن اسرائیل و مادر تیسپی رافائلی (وسط) به جرم تخلفات مالیاتی رهسپار زندان شدند

دو تن از زیباترین بانوان اسرائیل، یک مادر و یک دختر، امروز روانه زندان شدند تا دوران محکومیت چند ماهه خود با بگذرانند. حتما کنجکاو هستید که چگونه ممکن است در شرایطی که کورونا در اسرائیل بیداد می کند، یک بانوی جوان را که زیباترین مانکن لباس در کشور و در بسیاری دیگر از نقاط جهان محسوب می شود روانه زندان سازند؟

و بار ممکن است بپرسید که چرا مادر زیبایی که چنین دختر دختر خوش قد و بالایی را به دنیا آورده، روانه زندان سازند؟ مگر او چه گناهی مرتکب شده است.

پاسخ در یک جمله: فرار از پرداخت کامل مالیات بر درآمد

آن بانوی جوان که در اسرائیل و بسیاری کشورهای دیگر مدل های جدید لباس را بر اندام خوش خویش پوشیده و رژه می رود، در طول این شغل موفقیت آمیز خود، پول ها و اتومبیل و چیزهای دیگری را به عنوان هدیه دریافت کرده است. مسلم است که بسیاری از دارندگان مکنت و ثروت حاضرند برای خوش آمد چنین بانویی، مثلا اتومبیل گران قیمت به او هدیه کنند و یا یک آپارتمان لوکس را در اختیارش بگذراند.

ولی در قوانین اسرائیل، این هدایا نیز درآمد محسوب می شود و باید مالیات آن پرداخت شود.

حالا مادر این خانم که مسئول حسابرسی و نظارت بر درآمدها بوده، به جرم گزارش غیر کامل درآمدها روانه زندان شده و دخترش باید به مدت چندین ماه، به پرستاری سالمندان در خانه پیران بپردازد و چند روزی هم آب و هوای زندان را تجربه کند.

در اسرائیل، همگان در برابر قانون یکسان هستند. حتی اگر نخست وزیر باشد و یا آن مانکن که چهره ای حوری مانند دارد.