مادر و پدر نوید افکاری: قاضی زندان باید بگوید که چرا فرزندان ما را شکنجه کرده اند و آنان را هنوز در انفرادی نگه داشته اند

بهیه نامجو و حسین افکاری،  مادر و پدر نوید افکاری، در نامه‌ای به قاضی ناظر بر زندان عادل‌آباد شیراز، نوشته اند:  از یک هفته قبل از اعدام نوید افکاری دو فرزند دیگرشان وحید و حبیب افکاری به سلول انفرادی منتقل شده‌ و تحت شکنجه قرار گرفته‌اند ما خواهان  بازگرداندن فوری  ۴۷ روزه آنها از سلول انفرادی به بند عمومی و پاسخ مقام‌های قضایی درباره شکنجه‌ آنها هستیم.

یادآور می شود که نوید افکاری، از بازداشت‌شدگان اعتراض‌های مرداد ۹۷، در بیست و دوم شهریور ماه و با وجود اعتراضات گسترده به صدور حکم اعدام، از سوی قوه قضاییه حکومت اسلامی اعدام شد. اما دو برادر نوید،  حبیب و وحید افکاری که از نیمه شهریور ماه همزمان با او به انفرادی منتقل شدند هنوز با گذشت ۴۷ روز در سلول‌های انفرادی نگهداری می‌شوند.

پدر و مادر نوید افکاری در نامه ای به محمد هاشمی، معاون دادستان شیراز و قاضی ناظر بر زندان نوشتند: «فرزندانم نوید، وحید و حبیب افکاری در تاریخ ۱۳ و ۱۵ شهریور ۹۹ با ضرب و شتم به انفرادی منتقل شدند. به همین دلیل خواستار رسیدگی به شکایت خود شدند و همچنین خانواده نیز خواستار رسیدگی به ضرب و شتم و شکنجه آنها توسط علی خادم الحسینی و گارد زندان شد».

در این نامه تاکید شده است که نوید، وحید و حبیب افکاری به سلول انفرادی در نیمه شهریور ماه و شکنجه آنها و درخواست خانواده برای رسیدگی به این شکنجه‌ها «پزشکی قانونی با مراجعه به زندان، جراحات و صدمات وارده به فرزندانم را ثبت کرد که در مورد نوید ۱۷ مورد و در مورد وحید و حبیب حدود ۱۵ بوده است».

آنان در ادامه نوشته اند که  «با وجود گذشت ۴۷ روز، هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و دفتر رضایی‌دانا، رییس  زندان عادل‌آباد ادعا می‌کند شکایات توسط آقای رضایی‌دانا ثبت شده اما مرجع رسیدگی، تاریخ ثبت شکایت و شماره نامه را به ما نمی‌دهد.»

مادر و پدر برادران افکاری در این نامه تاکید کردند که وحید و حبیب افکاری با گذشت هفته‌ها از اعدام برادرشان نوید افکاری و «بعد از ضرب و شتم، همچنان در انفرادی نگهداری می‌شوند».

نوید افکاری پیشتر در یکی از فایل‌های صوتی اش گفت که طی این دو سال بازداشت «جز قانون‌شکنی و ظلم و توهین و شکنجه و پرونده‌سازی و دروغ چیزی ندیدیم»، اما دیوان عالی کشور در حکم نوشته است که «ادعای شکنجه متهم نوید افکاری مدلل به دلیل قاطع نیست».