مارکو روبیو سناتور ارشد جمهوری‌خواه گفت: راه قاچاق نفت ایران مسدود خواهد شد

مارکو روبیو سناتور ارشد جمهوری‌خواه آمریکایی گفت نباید وزارت نفت عراق در اختیار فردی نزدیک به نظام و رژیم ایران قرار گیرد

مارکو روبیو سناتور ارشد جمهوری‌خواه آمریکایی گفت نباید وزارت نفت عراق در اختیار فردی نزدیک به نظام و رژیم ایران قرار گیرد.

وی در ادامه سخنانش گفت واشنگتن نباید اجازه دهد یک فرد نزدیک به حکومت ایران وزیر نفت جدید عراق شود.

سخنان سناتور ارشد جمهوری‌خواه در حالی بیان می‌شود که آمریکا با تعیین تاریخ  ۱۳ آبان برای اجرایی شدن دور دوم تحریم های آمریکا بر علیه جمهوری اسلامی که هدفش تحریم  صنعت نفت ایران میباشد قصد دارد فروش نفت ایران را به صفر برساند.

این سخنان مارکو روبیو نشان از آن دارد که ایران قصد دارد از طریق وزارت نفت عراق راهی بیابد برای دور زدن تحریم های نفتی که از سوی آمریکا بر علیه رژیم ایران وضع می شود تا از آن طریق بتواند نفت خود را با قیمتی ارزان تر و از طریق وزارت نفت عراق به بازارهای جهانی عرضه کند. مقام‌های آمریکایی در چند روز گذشته و هفته های گذشته به جامعه جهانی در مورد کمک به نظام جمهوری اسلامی برای دور زدن تحریم های آمریکا هشدار داده اند.

دیروز جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید در سخنانی خطاب به جامعه جهانی و اروپا هشدار داد که از روز چهارم نوامبر اگر کسی بخواهد با رژیم ایران داد و ستد تجاری داشته باشد با تحریم‌های سخت ایالات متحده آمریکا روبرو خواهد شد.

ایالات متحده آمریکا قصد دارد تا جایی که امکان دارد نظام اسلامی را در ایران تحت فشار اقتصادی قرار دهد تا در نتیجه آن بتواند این رژیم را به پای میز مذاکره بکشاند و به گفته پرزیدنت  ترامپ و دیگر دولتمردان آمریکایی به یک توافق جدید و کامل با رژیم ملایان رسید.

در مقابل مقامات حکومت اسلامی ایران از جمله حسن روحانی هرگونه مذاکره و توافق با دولت آمریکا را در شرایط موجود رد کرده و دیروز حسن روحانی با تعیین شرط اینکه آمریکا به برجام بازگردد حاضر به مذاکره با آمریکا خواهند بود گفت که در شرایط موجود برنامه‌ای برای مذاکره و توافق با آمریکا ندارند.

یک دیدگاه

  1. بخشی از نفت ایران را روسیه نیم بها می خرد و از طریق خودش می فروشد.
    نظامیان ترکیه و پاکستان در قاچاق نفت ایران نقش بازی خواهند کرد.

Comments are closed.