مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا،گفته است که ایالات متحده در حال حاضر طرحی برای توقیف نفتکش «آدریان دریا ۱» حامل نفت ایران ندارد

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا، روز پنجشنبه ۱۴ شهریور گفته است که ایالات متحده در حال حاضر طرحی برای توقیف نفتکش «آدریان دریا ۱» حامل نفت ایران ندارد.

وزیر دفاع آمریکا در جمع خبرنگاران در لندن گفته است، ما در خصوص طرح‌ها به صورت علنی صحبت نمی‌کنیم ، اما در حال حاضر چنین طرحی روی میز کارم قرار ندارد.

وزارت خزانه داری آمریکا هم پنجشنبه هشدار داد هرکسی به نفتکش «آدریان دریا ۱» حامل نفت ایران سوخت رسانی کند، از سوی ایالات متحده تحریم خواهد شد.

وزارت خزانه داری آمریکا  نفتکش «آدریان دریا ۱» را مورد تحریم قرار داد.

به گزارش رویترز، وزارت خزانه داری آمریکا هشدار داده است ، هرگونه کمکی به نفتکش «آدریان دریا ۱» را به مثابه حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران ارزیابی خواهد شد که در فهرست گروه های تروریستی این وزارتخانه قرار گرفته است.

وزارت خارجه آمریکا هم اعلام کرده است، انتقال نفت این ابر نفتکش به سوریه، حکومت بشار اسد را قادر خواهد کرد که به تروریسم خود ادامه دهد.

این ابر نفتکش ۴۵ روز در جبل‌الطارق به ظن حمل نفت به سوریه توقیف شده بود و پس از دو هفته سرگردانی در دریای نزدیک سوریه متوقف شده است. آمریکا می‌گوید ایران قول داده بود مقصد این نفتکش سوریه نخواهد بود، اما به قول خود عمل نکرده‌است.

دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا می‌گوید، اگر افراد غیر آمریکایی به یک کشتی‌ ایران که مورد تحریم قرار گرفته، سوخت رسانی کنند و یا هزینه‌های مرتبط با خدمات سوخت‌رسانی به این کشتی را بپردازند، در معرض خطر تحریم شدن خواهند بود.