مامورانی که یک بانو را مضروب کرده بودند، نه تنها مجازات نشدند، بلکه از حکومت پاداش گرفتند

 

 


در تهران اعلام شد، چند تن از ماموران حکومتی که هفته پیش یک بانو را به ادعای بدحجابی، به سختی مورد ضرب ‌وشتم قرار داده بودند، نه تنها مجازات نشدند، بلکه لوح تقدیر هم دریافت کردند و هدیه پولی نیز به آنان پرداخت شد.
فرمانده نیروی انتظامی حکومت ایران ، از عملکرد مأموران انتظامی برای ضرب و شتم زنان بی حجاب در شهر قدردانی کرده و به آنها لوح تقدیر و هدایای نقدی داده است.
منظور از عملکرد ماموران نیروی انتظامی ، ماجرای بوستان پلیس منطقه تهران‌پارس است که چند هفته پیش دختران بی حجاب در محل پارک این منطقه برای جلوگیری از بازداشت شدن توسط پلیس مقاومت کرده بودند و ماموران نیز آنان را با ضرب و شتم بازداشت کرده و روانه زندان کردند .
حسین رحیمی، فرمانده پلیس تهران پیشتر گفته بود: «این ماموران به علت برخورد غیر اخلاقی عزل شدند».
ماموران پلیس در آن زمان علت بازداشت آنان را « «هنجارشکنی و اعتراض جمعی از شهروندان به رفتارهای دختر یادشده و دوستانش، همچنین تعرض آنها به مأموران پلیس» عنوان کردند.
همزمان در آن ایام شماری از نمایندگان مجلس به وزیر کشور در این زمینه تذکر دادند و رفتار پلیس را نکوهش کردند اما یک هفته بعد از این واقعه ، محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور در این زمینه به پلیس تذکر داد و تأکید کرد: «دستگاه قضایی نمی‌پذیرد که پلیس تسلیم جوسازی‌ها شود».

4 دیدگاه‌

  1. سوال آیا دیگر از مردی مردانی چیزی نمانده این حرکات ساعت‌های مرا بیکران می برد اینها کی هستند از کجا آمدن خانواده بی چاره آنها چه می کنند چقدر مگر لقمه نان ارزش دارد

  2. این ملّت بی تفاوت ھست که گناہ کار ھست۰ این لباس شخصیھای بی ناموس را به سزای رفتار وحشیانه شان برسانید۰ واکسن ضدِ حاری ھم داشته باشید۰

Comments are closed.