ماموران گمرک آذربایجان یک محموله بزرگ هروئین را از یک کامیون ایرانی کشف کردند

به گزارش پایگاه خبری گمرک جمهوری آذربایجان ، ماموران این مرکز از کشف  محموله بزرگ هروئین را  از یک کامیون ایرانی خبر دادند.

در این گزارش آمده است که  سگ‌های تعلیم‌یافته گمرک آستارا موفق شدند محموله‌های هروئین جاسازی شده در تجهیزات کشاورزی را در یک کامیون ایرانی کشف و ضبط کنند.

بر اساس این گزارش «۵۹۸ بسته هروئین به وزن ۳۰۵ کیلوگرم از داخل لوله‌های دستگاههای شخم‌زنی کشف شد.»

پایگاه خبری «ویرتوآل آز» در این باره نوشته است:  ارزش این محموله در بازار سیاه منطقه ۲۲ میلیون یورو است.

در ادامه  این گزارش آمده است که  «این کامیون قرار بود پس از ورود به خاک کشور، با کشتی به قزاقستان برود».

عبدالرزاق مرادگلی شهروند ایرانی است که به عنوان راننده این کامیون در این رابطه بازداشت شده است.

بر اساس اسناد و مدارک ویکی لیکس ایران بزرگترین قاچاقچی مواد مخدر در جهان به شمار می‌رود.

شماری از کاربران در شبکه های اجتماعی نوشته اند : در مرزهایی که تحت کنترل کامل نیروهای  سپاه پاسداران است چگونه این محموله به مرز آذربایجان رسیده است ؟

سپاه پاسداران و سپاه  قدس همواره به‌عنوان یک شبکه گسترده بین‌المللی فروش مواد مخدر  در سطح جهان به آن اختصاص داده است.

بر اساس مستندات ارائه شده محافل بین‌المللی از زمان روی کار آمدن حکومت اسلامی در ایران ، روند تجارت مواد مخدر و واردات رژیم از کشور افغانستان تا آنجا سیر صعودی به خود گرفته است که سود قاچاق مواد مخدر برای سپاه پاسداران ، میلیونها دلار برآورد شده است.

به گزارش دفتر نمایندگی سازمان ملل ‌متحد در امور مبارزه با مواد مخدر، «حدود ۴۰‌درصد از مواد مخدر وارد شده توسط سپاه پاسداران  به ایران در همین کشور می‌ماند و ۶۰‌ درصد بقیه آن به کشورهای عراق، ترکیه، آذربایجان و سرانجام به اروپا می‌رسد».

ابعاد وسیع و بی‌سابقه مافیای مخدر رژیم توسط سپاه تا آنجا نگرانی محافل بین‌المللی را سبب شده است که مشاور رئیس‌جمهوری آمریکا به‌صراحت تأکید می‌کند: «سپاه پاسداران با قاچاق مواد مخدر از افغانستان برای پولدار شدن استفاده می‌کند. آنها جهان را مسموم می‌کنند و از این پول برای کشتن مردم استفاده می‌کنند. سپاه پاسداران که یک شبکه جنایی بین‌المللی است به خرید و فروش آدم‌ها، سلاح، سوخت و نقل و انتقال پول و دیگر کالاهای ممنوعه» به دیگر کشورها اشتغال دارد تا «پول هر چه بیشتری به جیب بزند».

پیشتر نیز گفته شده بود که  سپاه قدس که سپاه برون مرزی ایران است، به سرکردگی قاسم سلیمانی نه فقط در ترور و جنایات برون مرزی دست دارد بلکه یکی از وظایفشان تهیه  و ترانزیت مواد مخدر به جهان و بخصوص اروپا و آسیای شرق است. اما تمام این جابجایی ها احتیاج به لوازم، نفر، خودرو، سلاح و غیره… دارد که به غیر از سرداران سپاه این کار از گروهی دیگر برنمیاد .