ماهیت طالبان در حال نمایان شدن؛ سازمان ملل: تشدید تلاش طالبان برای شناسایی و دستگیری کارمندان محلی

یک هفته نشد که ژست‌های عوام فریبانه طالبان مبنی بر تغییر نسبت به گذشته و اصلاحات در رفتار و کردار این گروه واپس گرای اسلامی، به پایان رسید و این گروه تروریست اسلامگرا که قوانین وحشیانه‌ و داعشی را بر جامعه اعمال می‌کنند و بویی از تمدن و انسایت نبرده‌اند، ماهیت اصلی خود را آشکار می‌سازند و نشان می‌دهند که تمام وعده‌هایی که روز یکشنبه در نخستین کنفرانس مطبوعاتی خود داده بودند را زیر پا گذاشته و  انتقام جویی را آغاز کرده‌اند.

بر اساس اسناد محرمانه سازمان ملل متحد، طالبان در حال جستجوی خانه به خانه برای یافتن افرادی هستند که با نیروهای ایالات متحده و ناتو همکاری کرده‌اند.

گزارش “مشاوران ارزیابی تهدید سازمان ملل” می‌گوید این گروه دارای “لیست اولویت” افرادی است که می‌خواهد آنها را دستگیر کند.

به  شهادت ده‌ها شهروند افغان در داخل کشور، از جمله کارمند سابق یوپول، پلیس اتحادیه اروپا، که پلیس افغانستان را آموزش می‌داد و کارمند سابق سفارت هلند، اعضای طالبان در کابل، خانه به خانه در پی شناسایی و دستگیری افرادی هستند که برای سازمان‌های آمریکایی و بین المللی کار کرده‌اند.

تروریست‎‌های طالبان، دیروز پنجشنبه، با ایجاد ایست‌های بازرسی در دور تا دور فرودگاه کابل، نگرانی اتباع افغان که قبلاً برای غرب کار می کردند را افزایش دادند. عصر دیروز، شبکه تلویزیونی آلمانی دویچه وله، گفت که طالبان در پی یکی از همکاران محلی دویچه وله، یکی از اعضای خانواده او را به ضرب گلوله کشتند و دیگری را به شدت مجروح کردند.

تروریست‌های طالبان وعده عبور امن به فرودگاه کابل را به خارجی‎‌ها داده است، اما اتباع افغان واجد شرایط برای خروج از افعانستان، خبر از مانع تراشی و خشونت این گروه را می‌دهند.

تعداد زیادی از شهروندان اتحادیه اروپا و پناهندگان افغان در طول پنجشنبه در اروپا فرود آمده‌اند. اما هرج و مرج در فرودگاه کابل همچنان ادامه دارد.

خروج بی برنامه و پرهرج و مرج ایالات متحده از افغانستان که منجر به تجمع هزاران هزار شهروند افغان در فرودگاه کابل شد و چندین تن کشته شدند، انتقادات فراوانی را در سراسر جهان متوجه جو بایدن رئیس جمهور آمریکا کرده است. دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا، از جو بایدن خواست که “به خاطر افتضاح افغانستان، با شرمندگی استعفا دهد”.