مایکروسافت هشدار داد:  هکرهای روسیه، چین و ایران برای هک کمپین‌های انتخاباتی آمریکا فعال شده اند

شرکت مایکروسافت در این باره اعلام کرد در هفته‌های اخیر هکرهایی که برای روسیه، ایران و چین کار می‌کنند حمله‌های خود را به افراد و سازمان‌های مرتبط با کمپین‌های انتخاباتی پرزیدنت ترامپ، و جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها، افزایش داده‌اند.

ان بی‌سی نیوز، در گزارشی نوشت: تام برت، رییس بخش امنیت مشتریان مایکروسافت گفته که  متخصصان امنیت سایبری مایکروسافت متوجه شده اند که هکرهای مرتبط با حکومت ایران در ماه‌های اردیبهشت و خرداد تلاش کرده بودند وارد حساب‌های مقامات دولت آمریکا از جمله پرزیدنت  ترامپ، شوند که این تلاش‌ها «ناموفق» بوده اند.

به گفته این مقام مایکروسافت، هکرهای مرتبط با روسیه اخیرا حدود ۲۰۰ سازمان را، که به نوعی به انتخابات آمریکا یا سیاست های اروپا مربوط می شوند، هدف قرار داده اند که از آن جمله می‌توان به حساب مشاوران و اتاق‌های فکر هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات اشاره کرد.

در ادامه این گزارش امده است که  روسیه تلاش کرده است از ۲۸ مرداد تا ۱۳ شهریور امسال با استفاده از اسامی کاربری و رمز ورود‌های قدیمی به حدود هفت‌هزار حساب دسترسی پیدا کند که هیچکدام از این حمله ها موفق نبوده است.

برت در ادامه  گفت در حالی‌که مایکروسافت هیچ نشانه مستقیمی پیدا نکرده که نشان دهد چین به دنبال چیزی بیشتر از اطلاعات کمپین‌های انتخاباتی بوده‌است، هکرهای چینی «به صورت غیرمستقیم و ناموفق کمپین انتخاباتی جو بایدن را هدف قرار داده‌اند».

به گفته برت، هکرهای چینی سعی داشته‌اند از طریق حساب ایمیل‌های غیر انتخاباتی افراد مرتبط به کمپین بایدن به اطلاعات مورد نظر خود دسترسی پیدا کنند.

جمال براون، معاون مطبوعاتی بایدن در واکنش به گزارش حمله هکرها به کمپین بایدن گفت: «ما از ابتدا می‌دانستیم که مورد چنین حمله‌هایی قرار خواهیم گرفت و برای آن آماده بودیم».

معاون مطبوعاتی کمپین ترامپ نیز اعلام کرده است که از وقوع این حمله‌ها متعجب نشده است.

او گفته است که «ما از نزدیک با شرکایمان، مایکروسافت و سایرین همکاری خواهیم کرد تا این تهدیدها را برطرف کنیم. امنیت سایبری برای ما بسیار اهمیت دارد و در مورد تلاش‌هایمان در این زمینه به صورت علنی نظر نمی‌دهیم».