مایک پمپئو، اعلام کرد : تحریم‌های مرتبط با بخش فلزات ایران تشدید شد

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، با انتشار بیانیه ای در  توییتی از “افزایش چشمگیر” تحریم‌‌های بخش فلزات ایران با هدف مقابله با برنامه‌های هسته‌ای، نظامی و ساخت موشک‌های بالستیک حکومت  اسلامی خبر داد و بر لزوم تداوم تحریم‌ها علیه تهران  تاکید کرد.

در این بیانیه با اشاره به اینکه برنامه‌های هسته‌ای، نظامی و موشکی رژیم  اسلامی «تهدیدی مداوم علیه امنیت جهانی» به شمار می‌آیند نوشته است : «تا تهدیدها باقی هستند، تحریم‌ها نیز باید باقی بمانند».

مایک پمپئو در ادامه  افزود: در همین راستا، وزارت خارجه چند ماده خاص را که در برنامه‌های هسته‌ای، نظامی و موشکی بالستیک رژیم  اسلامی استفاده می‌شوند شناسایی کرده و هر شخصی که در انتقال این مواد به ایران نقش داشته باشد، مورد تحریم قرار خواهد گرفت.

او در ادامه  با اشاره به اینکه سپاه پاسداران بخش ساخت و ساز در ایران را در کنترل خود دارد گفت: «بسیار مهم است که جامعه بین‌المللی به یاد داشته باشد شرکت ساخت و ساز سپاه پاسداران و بسیاری از زیرمجموعه‌های آن، به دلیل نقش مستقیم آنها در ساخت مخفیانه سایت هسته‌ای فردو تحت تحریم‌های سازمان ملل هستند».

پمپئو تاکید کرد : «در نتیجه این تصمیم سپاه پاسداران، هرگونه انتقال آگاهانه برخی مواد، از جمله گرافیت یا فلزات خالص یا نیمه ساخته، به ایران یا از ایران که در صنعت ساخت و ساز این کشور مورد استفاده قرار گیرد، تحت تحریم قرار خواهد داشت».

او در ادامه افزود: در دور جدید تحریم‌ها علیه حکومت  اسلامی، صنایع دریایی این کشور، سازمان صنایع هوا فضا و سازمان صنایع هوایی ایران به دلیل مشارکتشان در فروش و انتقال مستقیم یا غیرمستقیم سلاح یا تجهیزات تسلیحاتی از مبدا ایران یا برای استفاده به نفع ایران، در فهرست سیاه تحریم‌های آمریکا قرار می‌گیرند.