مایک پمپئو:ایالات متحده احترام زیادی برای مردم ایران قائل است و برای ما مهم است به طور مستقیم نظرات آنها را بشنویم

مایک پمپئو در پیامی در حساب توئیتر خود نوشت، «ایالات متحده احترام زیادی برای مردم ایران قائل است و من اعتقاد دارم که برای ما مهم است به طور مستقیم نظرات آنها را بشنویم.»

وزیر خارجه ایالات متحده روز چهارشنبه، با بیان این که شنیدن نظرات مردم ایران برای واشنگتن مهم است، اعلام کرد پرسش‌های فراوانی از طرف مردم ایران دریافت کرده است.

مایک پمپئو در پیامی در حساب توئیتر خود نوشت، «ایالات متحده احترام زیادی برای مردم ایران قائل است و من اعتقاد دارم که برای ما مهم است به طور مستقیم نظرات آنها را بشنویم.»

وی افزود، «از این رو، من از مردم ایران خواستم پرسش‌های خود را برای من بفرستند. بیش از صد هزار پرسش دریافت کردم. به @USAdarFarsi مراجعه کنید و پاسخ‌های من را به بسیاری از آنها ببینید.»

پرزیدنت ترامپ و مقام های سیاسی ایالات متحده در دولت او از جمله وزیر امورخارجه همواره بر این نکته که میان مردم ایران و حکومت ایران تفاوت میگذارند تاکید دارند.

وزیر امورخارجه ایالات متحده همواره گفته است که ماخواهان آن هستیم که صدای ملت ایران را بشنویم و ایالات متحده در کنار ملت ایران ایستاده است که آنها به خواستهای به حق خود برسند.

مایک پمپئو ششم اسفند ماه در پاسخ به کاربران ایرانی – که پرسیده بودند سیاست واشنگتن درباره حمایت از گروه‌های مخالف حکومت ایران چیست – پاسخ داد که آمریکا از مردم ایران حمایت می‌کند.

او همچنین گفت، «آنچه ما دنبال آن هستیم، فرایندی است که از طریق آن صدای ایرانیان شنیده شود و در مسیر حرکت رژیم ایران تغییر ایجاد شود؛ یک ارزیابی اساسی جدید درباره آن چیزی که دهه‌هاست باعث فاجعه در کشوری شده که زمانی واقعا شکوفا و قدرتمند بود.»

از ۲۲ بهمن ۵۷ و به طور مشخص حمله به سفارت آمریکا از طرف انقلابیون این اولین بار است که دولت ایالات متحده به طور رسمی اعلام می کند که خواهان آن است به جای دولت و حکومت ایران با ملت ایران وارد گفتگو شود و صدای آنها را بشنود.

در دولت های پیشین آمریکا به ویژه دولت باراک حسین اوباما دولت وقت ترچیح داد به جای مردم با حکومت ملایان وارد گفتگو شود که سرانجام به بستن توافق اتمی انجامید.

وزیر امورخارجه آمریکا چند روز پیش نیز برای دومین بار گفته بود ما به ملت ایران کمک خواهیم کرد که کنترل پایتخت خود را به دست گیرند تااز زیر ستم حکومت اسلامی بیرون بیایند و پایتختهای کشورهای منطقه نیز روی آرامش و صلح را ببینند.

جان بولتون مشاور امنیت ملی پرزیدنت ترامپ نیز پیشتر به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب ایران گفته بود «در نهایت انتخاب با مردم ایران است، تا مسیر کشورشان را تعیین کنند. ایالات متحده از اراده ملت ایران حمایت می‌کند و پشتیبان آنهاست تا اطمینان حاصل کند که صدایشان شنیده می شود.»

 

2 دیدگاه‌

 1. مایک عزیز وقتی در کشور ایران رهبر اسلامی ان خود را مردم ایران می خواند این گونه کلمات به تفکرات مدرن اندیشان فرکانس به رهبر ایران تلقی می شود انها تند تر از ان هستند اما بسیار ترسو و محافظه کار پس بگویید ملت کوروش ایران که کسی اشتباه نکند چند مدت پیش رهبر ایران در پیامی به امریکا گفت بهتر است هوای ارمنستان را داشت و ………… این یعنی ؟چی یعنی ما در بخشهایی به حرف امریکا گوش کرده ایم در ازاء می خواهیم امریکا جلوی شرارتهای اسلامی ایران بر ضد اسرائیل نایستد که این تفکر بسیار زشت و دور از انسانیت است که در ایران تبدیل به فرهنگ شده . پس برادران امریکایی بدانید عزت شما عزت اسرائیل است و امنیت شما امنیت اسرائیل همینطور بلعکس . درودوبرکت بر اسرائیل باد درودوبرکت بر تمام دوستداران اسرائیل باد تا ابد امین

 2. با درود

  همه چیز عیان است . ۴۰ سال تعامل مردم ایران با دنیا , همه چیز را مشخص ساخته است.
  بایستی یک دگرگونی اساسی رخ دهد تا همه چیز تغییر کند. از تغییر قانون اساسی گرفته تا تغییر در نهادهای فاسد و وطن فروش.
  به یک رفراندوم نیازمندیم.
  غرب از وقوع یک جنگ با ایران در هراس است. افول قدرت مرکزی در ایران , تمامی کشورهای همسایه را در خطر فروپاشی قرار میدهد. کدام کشور همسایه است که توان پذیرایی از میلیونها ایرانی را داشته باشد. البته همین نگرانی غرب باعث شده است تا فاسدین و غارتگران , غرب و مردم ایران را در گروگان بگیرند و به اعمال خود ادامه دهند.

  هیچ ایرانی نیز خواهان جنگ نیست. تنها راه حمایت جهان از مردم ایران , پرهیز از جنگ و انجام یک رفراندوم آزاد و با نظارت نهادهای بین المللی ست .

Comments are closed.