مایک پمپئو:برنامه فضایی رژیم ایران پوششی برای موشکهای بالستیک و قاره پیما است

۱۰ روز پیش , و بعد از آزمایش فضایی جمهوری اسلامی آقای پمپئو به ایران هشدار داده بود

وزیر خارجه ایالات متحده , که در خاورمیانه به سر می‌برد , گفت : در چند روز آینده جمهوری اسلامی قصد دارد ماهواره به فضا پرتاب کند که در واقع پوششی برای ادامه آزمایش فناوری موشکی پیشرفته قادر به حمل کلاهک هسته ای میباشد .

مایک پمپئو , وزیر خارجه آمریکا , شنبه‌ شب در یک نشست در امارات در پاسخ به سایت , واشنگتن فری بیکن ,گفت : ایالات متحده , پیش بینی کرده که ایران قصد دارد چندین ماهواره به فضا ارسال کند اما واقعیت این است که , جمهوری اسلامی , قصد دارد از این آزمایش به عنوان آزمایش , موشک بالستیک بین قاره ای استفاده کند .

واشنگتن فری بیکن , اعلام کرد , پیش از این دیدار خصوصی وزیر خارجه آمریکا با مقامات امارات,  این گفتگو را با وی انجام داده است .

آقای مایک پمپئو , در بخش دیگری از این گفتگو یادآور شد همه جهان باید در کنار یکدیگر با این اقدام جمهوری اسلامی  ایران مخالفت کنند وزیر خارجه آمریکا در در یک سفر منطقه ای در کشورهای حوزه خلیج فارس به سر می‌برد و یکی از موضوعات مذاکرات او با رهبران این کشورها مقابله با اقدامات بی ثبات کننده جمهوری اسلامی میباشد .

۱۰ روز پیش , و بعد از آزمایش فضایی جمهوری اسلامی آقای پمپئو به ایران هشدار داده بود مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا , پنجشنبه ۱۳ دی ماه و در بیانیه‌ای به جمهوری اسلامی هشدار داده بود به نقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل پایان داده و برای پرهیز از انزوای جدی اقتصادی و سیاسی به فعالیت‌های موشکی خود پایان دهد .

در این بیانیه که از سوی وزارت خارجه آمریکا منتشر شده بود مایک پمپئو نوشت وزارت دفاع رژیم ایران به طور عمومی اعلام کرده که برنامه دارد سه موشک , حامل پرتاب فضایی در ماه های آینده راه‌اندازی کنند چنین رفتارهایی بار دیگر رفتار خلاف ایران با قطعنامه ۲۲-۳۱ شورای امنیت سازمان ملل را نشان میدهد  .

چرا که این قطعنامه به صراحت از ایران می خواهد هیچگونه فعالیتی در حوزه موشک های بالستیکی که قابلیت حمل کلاهک اتمی دارند نداشته باشد .