مایک پمپئو:حزب الله یک گروه تروریستی است که با هزینه رژیم ایران، به نیت نابودی اسرائیل و برای نابودی دموکراسی غربی از جمله آمریکا تشکیل شد

مایک پمپئو در چارچوب دیدار از سه کشور خاورمیانه، به اسرائیل- کویت و لبنان سفر کرد

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز پنجشنبه یکم فروردین و در جریان سفر خود به لبنان گفت بدون توجه به این که حزب‌الله در لبنان ممکن است خود را به بخشی از دولت تبدیل کرده باشد، باید گفت «حزب‌الله سازمانی تروریستی است.»

مایک پمپئو در چارچوب دیدار از سه کشور خاورمیانه، به اسرائیل آمد. این سفر از جمله شامل دیدار از کویت و لبنان بوده است.

وزیر امورخارجه ایالات متحده پس از دیدار از اسراییل راهی لبنان شده است.

آقای پمپئو در جریان گفت‌وگو با خبرنگاران در هواپیما و طبق متن این پرسش‌ و پاسخ‌ها که در وبسایت وزارت خارجه منتشر شده، گفت: «حزب‌الله فقط و فقط یک سازمان تروریستی است.»

یکی از خبرنگاران به وزیر خارجه آمریکا گفت «به هر حال حزب‌الله بخشی از دولت لبنان است» و مایک پمپئو در پاسخ گفت:‌ «حزب‌الله لبنان سازمانی است که با هزینه جمهوری اسلامی و به نیت نابودی اسرائیل و حتی اگر دقیق توجه کنید، برای نابودی دموکراسی غربی از جمله ایالات متحده آمریکا تشکیل شده است.»

وزیر خارجه آمریکا خطاب به خبرنگاری که این نکته را مطرح کرده بود گفت: «باید با جواب من متوجه شده باشید که چقدر موضع من قاطع است.»

مایک پمپئو در پاسخ به این که محورهای جزئی مذاکراتش با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در مورد ایران چه بوده گفت: «من به جزئیات نمی‌توانم اشاره کنم ولی می‌توانم بگویم محورهای اصلی مقابله با ایران را مستقر کرده و به آن ادامه می‌‌دهیم. تحریم‌ها را بازگردانده‌ایم، تا ماه مه هم تکلیف معافیت‌هایی که بابت خرید نفت از ایران داده‌ایم هم نهایی می‌شود و رژیم تحریمی که ما اعمال کرده‌ایم مرتبط با اعمال ناشایست ایران در تمامی مکان‌ها از جمله عراق است.

وزیرخارجه ایالات متحده و نخست وزیر اسرائیل، در پایان گفتگوهای مشروحی که در اورشلیم به عمل آوردند، در یک همایش رسانه ای اعلام کردند که دو کشور همچنان مصمم هستند به همکاری به هدف مهار کردن زیاده خواهی های حکومت اسلامی ایران ادامه دهند. از هنگام به روی کار آمده دولت پرزیدنت ترامپ، این همکاری بین ایالات متحده و اسرائیل برای خنثی کردن توطئه های منطقه ای و جهانی حکومت ایران بسیار گسترده تر و مستحکم تر گردیده است.

وزیر خارجه آمریکا افزود: «شاهد بودید که حتی یک سازمان درون عراق را به فهرست تحریم‌ها اضافه کردیم که بی‌سابقه بوده است. همکاری ما با اسرائیل به شکلی است که جلوی صادرات تروریسم از سوی ایران را بگیریم. در این محورهایی که گفته شد همین طور فشارها را بیشتر خواهیم کرد.»

در گزارش های پشین گفته شده بود که وزیر خارجه آمریکا به  این سفر دست زده تا به ادامه گفتگوهای خود با سران منطقه به منظور تحکیم هماهنگی به هدف مبارزه با حکومت اسلامی ایران بپردازد. هدف آن است که یک پیمان نظامی شبیه ناتو در حوزه خلیج فارس برپا گردد که اسرائیل نیز در آن عضویت داشته باشد و رهبری آن به ایالات متحده سپرده شود.

وزیر خارجه ایالات متحده در مورد مسائلی که در جریان دیدار هفته آینده میان پرزیدنت ترامپ و بنیامین نتانیاهو در واشنگتن قرار است مطرح شود گفت:‌«به نظرم ادامه روابط خوب دو طرفه، بررسی خطرهای مشترک از جمله خطر تروریسم و خطری که از جمهوری اسلامی ایران می‌آید از جمله این مذاکرات خواهد بود.

مایک پمپئو در پایان گفت:هدف ساده را همیشه یادتان باشد:‌ این که رژیم ایران مثل یک کشور نرمال رفتار کند؛ دیگر انفجار در سرتاسر دنیا راه نیاندازد، تروریسم را تحریک نکند، کمپین کشتار خود در اروپا را پایان دهند، از پرورش گروه‌هایی مثل حوثی‌ها، حماس و حزب‌الله دست بردارد. همه چیزهای ساده‌ای است که از همه کشورهای جهان می‌خواهیم و این خواسته را از جمهوری اسلامی هم داریم.

 

یک دیدگاه

  1. جشن پوریم ونوروز مبارک باد! این عکسهای دست نشانده ابلیس وشیطان (سید علی خامنه ای – روح اله خمینی و سید حسن نصرالله )را آقای پومپئو و نخصت وزیر لبان عزیز از لبنان جمع کنید وبگذارید تا ملتهای منطقه در صلح ودوستی وارامش زندگی کنند و با کشور وملت اسرائیل خصومتی نورزند.

Comments are closed.