مایک پمپئو:دولت روسیه بمب افکن هایی را به آن سوی جهان به مقصد ونزوئلا فرستاده است

هواپیماهای نظامی روسیه و احتمالاً  ناوهای جنگی جمهوری اسلامی برای حمایت و پشتیبانی از دشمنان ایالات متحده به ونزوئلا وارد می شوند

به گزارش نیوزویک روسیه و جمهوری اسلامی هر دو قصد دارند تا نیروهای نظامی خود را به ونزوئلا کشور سوسیالیستی آمریکای لاتین که اقتصادش تحت تاثیر تحریم‌های فلج‌کننده ایالات متحده ضربه های شدیدی خورده است بفرستند.

وزارت دفاع روسیه روز دوشنبه اعلام کرد که دو بمب افکن توپولوف یک هواپیمای ترابری نظامی و یک فروند هواپیمای بلند پرواز را به فرودگاه بین المللی سیمین بولیوار در کاراکاس وارد شده‌اندو

در همین حال روز سه شنبه مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا با انتشار توییتری نسبت به این عمل روسیه واکنش نشان داد و در توییتر خود نوشت دولت روسیه بمب افکن هایی را به آن سوی جهان به مقصد ونزوئلا فرستاده است.

مایک پمپئو در ادامه توییتر خود نوشت مردم روسیه و ونزوئلا باید واقعیت این مسئله را ببینند دو دولت فاسد اموال عمومی را بر باد می دهند در حالیکه مردمانشان رنج می برند.

وی در پایان توشت آزادی را نیز زیر پای خود له میکنند.

روسیه تنها کشور حامی ونزوئلا نیست این در حالی است که جمهوری اسلامی نیز مانند روسیه و ونزوئلا هدف تحریم‌های ایالات متحده قرار گرفته است.

تورج حسنی مقدم جانشین فرمانده نیروهای دریایی ایران پیشتر در رابطه با گسترش نظامی  جمهوری اسلامی در نیمکره غربی اعلام کرده بود که ناوشکن جدید سهند ایران ممکن است به زودی به ونزوئلا برسد.

به گزارش خبرگزاری رویترز حسنی مقدم به خبرگزاری مهر گفته است در میان برنامه های ما برای آینده نزدیک دو یا سه کشتی با هلیکوپتر های ویژه عملیات های دریایی به ونزوئلا در آمریکای جنوبی خواهد رفت تا مأموریتی که می‌تواند پنج ماه به طول بینجامد شرکت داشته باشند.

این در حالیست که جامعه جهانی به رهبری ایالات متحده بارها به رژیم جمهوری اسلامی هشدار داده که دست از آشوب طلبی و ایجاد آشوب در منطقه خاورمیانه بر دارد.

یک دیدگاه

Comments are closed.