مایک پمپئو:ما ائتلافی هماهنگ و پویا برای حمایت کامل از آمال و آرزوهای مردم ایران تشکیل داده ایم

او پیشتر و در جریان سفر اخیر خود به کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا خبر داده بود که کنفرانسی با هدف مقابله با تهدیدهای جمهوری اسلامی در لهستان تشکیل خواهد شد. این نشست قرار است روزهای ۱۳ و ۱۴ فوریه ۲۴ و ۲۵ بهمن در ورشو پایتخت لهستان برگزار شود

وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا مایک پمپئو در پیامی که به طور مستقیم از وبسایت وزارت خارجه آمریکا پخش شد گفت ما با تهدید های زیادی روبرو هستیم که برخی از این تهدیدها خیلی هم جدید نیستند نمونه آخرش اعمال حادثه جویانه ایران است  که در خارج از مرزهای خود دنبال می کند.

وی از تروریزم و اسلام افراطی به عنوان یکی از خطرهای در جریان و ممتد نام برد و گفت همه ما با هم با این خطر روبه‌رو شده‌ایم و در حال  پیشرفت در این نبرد هستیم.

وزیر خارجه ایالات متحده با اشاره به اقدام آمریکا در مقابله با تهدیدهای ناشی از فعالیت‌های تروریستی جمهوری اسلامی در خاورمیانه گفت ما ائتلافی هماهنگ و پویا برای مقابله با تهدید جمهوری اسلامی و حمایت کامل از آمال و آرزوهای مردم ایران تشکیل داده ایم.

او پیشتر و در جریان سفر اخیر خود به کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا خبر داده بود که کنفرانسی با هدف مقابله با تهدیدهای جمهوری اسلامی در لهستان تشکیل خواهد شد.

این نشست قرار است روزهای ۱۳ و ۱۴ فوریه ۲۴ و ۲۵ بهمن در ورشو پایتخت لهستان برگزار شود.

پیشتر و در جریان سفر اخیر خود به کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا در این باره نیز هشدار داده بود و گفته بود که این کنفرانس با هدف مقابله با تهدیدهای جمهوری اسلامی در لهستان برگزار خواهد شد.

وی افزود ما در مقابل تمامی تهدیدها پیشرفت کرده‌ایم ولی بدون ائتلاف با هم که آمریکا نقشی مرکزی در تشکیل آن دارد نمی‌توانستیم موفق شویم.

ما باهم فشار موثری به رژیم کره شمالی وارد آوردیم و این فشار باعث شد که آنها به پای میز مذاکره بیایند.

وی گفت: شورای امنیت با زیبایی تمام به عنوان مرکز جاذبه عمل کرد تا تحریم های ناشی از ائتلاف بین المللی شکل گیرد.

وزیر امور خارجه آمریکا خاطرنشان کرد ما در حال بازگرداندن توازن در روابط و همکاری ها با چین و دیگر متحدان خود در آسیا و نقاط دیگر جهان هستیم.