مایک پمپئو:هدف تحریم‌ها مردم ایران نیستند بلکه هدف توقف برنامه های مخرب جمهوری اسلامی میباشد

مایک پمپئو شنبه در توییتر خود نوشت از روز دوشنبه تحریم های سخت علیه رژیم حاکم بر ایران آغاز می شود. هدف ما اجبار جمهوری اسلامی به توقف برنامه های مختلف این کشور می باشد مردم ایران هدف این تحریم‌ها نیستند

در آستانه آغاز همه تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی وزیر خارجه ایالات متحده بار دیگر در توییتری تأکید کرد هدف تحریم‌ها مردم ایران نیستند بلکه هدف توقف برنامه های مخرب جمهوری اسلامی میباشد.

مایک پمپئو شنبه در توییتر خود نوشت از روز دوشنبه تحریم های سخت علیه رژیم حاکم بر ایران آغاز می شود.

هدف ما اجبار جمهوری اسلامی به توقف برنامه های مختلف این کشور می باشد مردم ایران هدف این تحریم‌ها نیستند آنها خود از سوی مدیریت دزدسالارانه حکومت ایران رنج می‌برند.

هدف تحریم‌ها رژیم جمهوری اسلامی می باشد.

این تازه ترین موضع گیری وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا بعد از دستور آغاز تحریم ها علیه جمهوری اسلامی میباشد.

جمعه ۱۱ آبان دولت ایالات متحده دور دوم تحریم های خود را بر علیه جمهوری اسلامی که پس از اجرای برجام در دولت پیشین لغو شده بود اعلام کرد دور دوم تحریم های آمریکا که ۱۴ آبان‌ماه اجرایی می‌شود صنعت نفت و گاز و پتروشیمی- کشتی‌رانی و نظام بانکی ایران را هدف قرار می‌دهد مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا و استیون منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا در نشستی مشترک در واشنگتن گفت تحریم‌ها تا وقتی که تهران به خواست‌های واشنگتن تن در ندهد نحریم ها باقی می ماند.

ایالات متحده ۱۸ اردیبهشت از برجام خارج شد و تحریم هایی که پس از آن لغو شده بود پس از ۱۸۰ روز بازگشتند.

به دنبال اعلام این تصمیم وزیر خارجه آمریکا ۱۲ شرط را برای تغییر رفتار جمهوری اسلامی و مذاکره برای رسیدن به توافق جدید اعلام کرد و جمهوری ایالات متحده و کاخ سفید هم در توییتر با انتشار تصویر پرزیدنت ترامپ از بازگشت همه تحریم های آمریکا علیه ایران خبر دادند.

دولت آمریکا بارها به این مهم اشاره می کند که هدف از این تحریم‌ها لطمه زدن به مردم ایران نیست بلکه به سر عقل آوردن رژیمی است که تا به امروز علیه منافع ملت ایران گام برداشته و کمک هایش را برای حزب‌الله حماس و گروه‌های تروریستی بی وقفه ادامه داده است.

احمد قرقاش از وزیران دولت امارات متحده عربی در سخنانی سیاستهای تهاجمی جمهوری اسلامی را دلیل عمده بازگشت تحریم‌های ایران دانسته است.