مایک پمپئو: از کشورهای اروپایی می خواهیم برای نجات جهان، حزب‌الله را سازمان تروریستی قلمداد کنند

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده با انتشار بیانیه ای علیه تروریسم در دنیا  اعلام کرد: از اتحادیه اروپا و کشورهای اروپایی درخواست می کنیم تا با  تروریستی قلمداد کردن حزب‌الله یا ممنوعیت کامل آن، آرامش و امنیت را به دنیا بازگردانند.

او در ادامه این بیانیه گفت:  «اعلام تروریستی قلمداد کردن حزب‌الله از سوی صربستان گام مهم دیگری در چالش با توان این گروه تحت الحمایه ایران برای فعالیت در اروپا است».                                                                                                                                                                                                               پمپئو افزود: حزب‌الله در حال  طراحی حملات تروریستی و خریداری فناوری‌های نظامی و جمع‌آوری پول در اروپا ‌است.

وزیر خارجه ایالات متحده در پایان این بیانیه تأکید کرد:  این کشور همچنان از اتحادیه اروپا و کشورهای اروپایی می‌خواهد تا به این حقیقت اذعان کنند که حزب‌الله تماماً یک «سازمان تروریستی» است و تفاوتی میان شاخه نظامی و سیاسی آن قائل نشوند.

وزارت خارجه آمریکا از تمامی کشورها خواسته است  تا اقدامات لازم برای ممانعت از حزب‌الله در ادامه فعالیت‌های خود و متوقف کردن نمایندگان و حامیان آن در داخل و خارج لبنان را به عمل درآورند.

یادآور می شود که واشنگتن هفته گذشته دو وزیر پیشین لبنانی به خاطر حمایت آنها از حزب‌الله و دست داشتن در فساد را تحریم کرد.

وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه ای تاکید کرد این تحریم‌ها شامل یوسف فنیانوس و علی حسن خلیل دو وزیر پیشین دولت لبنان به خاطر حمایت از حزب‌الله و دست داشتن در فساد می‌شود.

تحریم‌های آمریکا علیه این دو وزیر شامل مصادره دارایی‌ها و املاک آنها می‌شود.