مایک پمپئو استرداد دیپلمات جمهوری اسلامی به دولت بلژیک را ستود

مایک پمپئو در ادامه بیانیه خود نوشت دولت پرزیدنت ترامپ از اقدام همه متحدان اروپایی آمریکا و دیگر کشورها برای مقابله با تهدیدات تروریستی جمهوری اسلامی حمایت می کند

در واکنش به استرداد دیپلمات ایرانی به بلژیک مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در یک بیانیه مطبوعاتی از تصمیم دولت آلمان به استرداد اسدالله اسدی دیپلمات جمهوری اسلامی به بلژیک استقبال کرد.

مقامات بروکسل اسدی را به ایفای نقش کلیدی در برنامه ریزی برای حمله به نشست تیرماه گذشته سازمان مجاهدین خلق در حومه پاریس پایتخت فرانسه متهم کردند.

مایک پمپئو در ادامه بیانیه خود نوشت دولت پرزیدنت ترامپ از اقدام همه متحدان اروپایی آمریکا و دیگر کشورها برای مقابله با تهدیدات تروریستی جمهوری اسلامی حمایت می کند.

وزیر امور خارجه ایالات متحده افزود در این زمینه باید همه همکاری‌های لازم را با کشورهای دیگر انجام  داد.

اسدالله اسدی دبیر سوم سفارت ایران در وین پایتخت اتریش که به هدایت شبکه جاسوسی جمهوری اسلامی در اروپا نیز متهم شده است روز سه شنبه از آلمان به بلژیک تحویل داده شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از دادستان کل آلمان این دیپلمات آلمانی که روز اول ژوئیه در آلمان بازداشت شد روز چهارشنبه در برابر قاضی حضور یافت.

آقای اسدی متهم است با همکاری یک زن و شوهر ساکن بلژیک و ارائه مواد منفجره به آنها قصد داشت در گردهمایی سازمان مجاهدین خلق در حومه پاریس بمب گذاری کند.

این زن شوهر نیز در بروکسل بازداشت شدند آنها هنگام بازداشت ۵۰۰ گرم ماده منفجره بسیار قوی در اختیار داشتند.

فرانسه دارایی‌های متعلق به وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی و دو شهروند آن کشور را مسدود کرده و در اطلاعیه مشترکی از سوی وزارت خارجه و اقتصاد دولت فرانسه منتشر شد گفته شده است اقدام دولت ایران بسیار جدی است و نمی‌توان آن را بی‌پاسخ گذاشت.

هدر ناوئر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز در واکنش به این تصمیم پاریس و با اشاره به پیشینه اقدامات تروریستی جمهوری اسلامی گفت که اقدام فرانسه در مسدود کردن اموال وزارت اطلاعات ایران نشان‌دهنده دست داشتن تهران در اقدامات تروریستی می‌باشد.

هدر ناوئر سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد بار دیگر تاکید می کنم جمهوری اسلامی بزرگترین حامی تروریسم در جهان است.

اسدالله اسدی دبیر سوم سفارت ایران در وین پایتخت اتریش که به هدایت شبکه جاسوسی جمهوری اسلامی در اروپا نیز متهم شده است روز سه شنبه از آلمان به بلژیک تحویل داده شد

یک دیدگاه

  1. مایک عزیز من هم اقدام پیش روی شما را از الان خواهم ستود یعنی همین که شما هم سفر تمام مقامات ایرانی را به امریکا لغو کنید تا اینقدر ظریف و کری با هم نشینند نظرتون چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ حتی اگر ویزای درمانی هم خواستند بهشون ندید . ؟؟؟؟؟؟؟؟

Comments are closed.