مایک پمپئو : ایالات متحده و امارات در رویارویی با رژیم ایران که «بزرگترین نیروی ویرانگر در خاورمیانه» است کنار هم ایستاده‌اند

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده اعلام کرد  که آمریکا و امارات در عرصه‌های مختلف منطقه‌ای، ‌به ویژه رویارویی با رژیم اسلامی که «بزرگترین نیروی ویرانگر در خاورمیانه» است، کنار هم ایستاده‌اند.

وزیر خارجه آمریکا، در ادامه  گفت که امارات متحده عربی در زمینه اعمال سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه حکومت  اسلامی ایران همکاری کامل داشته است.

پمپئو افزود:  این یادداشت تفاهم در مورد همکاری در هشت زمینه مختلف – شامل سیاست، دفاع، ضابطان قانون و امنیت مرزها، جمع آوری اطلاعات و مقابله با تروریسم، حقوق بشر، اقتصاد، فرهنگ و دانشگاه، و فضا – خواهد بود.

او تاکید کرد  که همکاری‌های دو جانبه میان واشنگتن و ابوظبی در همه این زمینه‌ها گسترش خواهد یافت.

پمپئو گفت: «من می‌‌خواهم شخصاً از امارات متحده عربی به خاطر حمایت از کارزار فشار حداکثری‌مان تشکر کنم. این کارزار  مانع دسترسی تهران به تسلیحاتی به ارزش بیش از ۷۰ میلیارد دلار شده است. ما همچنین از شما سپاسگزاریم که شما در سازمان ملل متحد کمک کردید که رژیم ایران  را پاسخگو کنید. شما از طریق همکاری خود با ما نشان داده‌اید که می‌خواهید سازمان ملل از صلح و امنیت در منطقه شما محافظت کند.»

همزمان عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر خارجه امارات، نیز از نقش وزیر خارجه آمریکا و دولت پرزیدنت ترامپ در به نتیجه رسیدن توافق‌های تاریخی ابراهیم، قدردانی کرد.

او  با ابراز نگرانی نسبت به برنامه هسته‌ای ایران گفت که این برنامه «باعث نگرانی همه ما است.»